Stavební spoření, úvěry a další služby

Na vaše dotazy o stavebním spoření a dalších službách stavebních spořitelen odpovídá Rostislav Trávníček, marketingový ředitel Českomoravské stavební spořitelny.

V poradně odpovídá

  • Rostislav Trávníček

    (Poradce pro stavební spoření)

    Ředitel odboru Komunikace a brand Českomoravské stavební spořitelny.

Poradna je uzavřena, nelze vkládat nové dotazy.

Dotazy

  • Dotaz

    Dobrý den, v příštím roce nám budou měnit v družstevním bytě okna a zateplovat panelák. Je možné na to využít překlenovací úvěr, když jde o družstevní byt?
    2. 12. 2007 13:38
  • dotaz na stavební spoření

    Dobrý den,

    20.10.2008 mi uplyne 5 - letý cyklus stavebního spoření, možná, že spoření ukončím. Ale možná budu pokračovat ve spoření dál. Nebudu mít ještě zdaleka naspořenu cílovou částku. Bude mi chybět okolo 120.000,-Kd

    Při prvním vkladu jsem uložil 83.000,-Kč, poté párkrát 2.000,-Kč měsíčně, dále v průběhu spoření 20.000,-Kč a 50.000,-Kč, tzn: celkem na samotných vkladech okolo 160.000,-Kč.

    Dotazy:

    1) Dle starších podmínek platí, že nárok na roční maximální st. podporu 4.500,-Kč vzniká, jestliže uložím ročně alespoň 18.000,-Kč (1.500,-Kč měsíčně či třeba 18.000,-Kč v prosinci daného roku)?

    Pokud toto platí, znamená to, že diky mým celkovým vkladům okolo 160.000,-Kč mám zajištěnu max. výši st. podpory 4.500,-Kč ročně na skoro 9 let od počátku smlouvy?

    A tedy po 5 letech spoření, neukončím-li ještě smlouvu, budou mi náležet ročně nedaněné úroky z vkladů, úroky ze st. podpory a max. st. podpora?

    2) Jak dlouhou dobu mohu tímto způsobem spořit? Až do doby, než dosáhnu cílové částky, kterou nesmím přespořit? Co by se stalo, kdybych ji přespořil?


    Děkuji za odpověď.

    Veselý, Brno
    2. 12. 2007 8:15
  • Dovolilk bych si zopakovat dotaz ohledně výpisu z KN

    a upozornit zejména na to že již předchozí tazatel se ptal na PLACENÝ přístup do KN, nikoliv na nahlizenidokn.
    Proč votravujete klienty s lítáním na úřad, když byl zřízen plnohodnotný dálkový přístup do KN? Existuje snad nějaký údaj, který na výpisu dálkovým přístupem není? Výdyť je to stejná databáze a stejný výtsik, s jakými pracuje i katastr - akorát si ho úředník musí vidimovat sám a nemá tam všemocný kolek . . .
    jezevec
    30. 11. 2007 18:29
  • Výpis z katastru

    Žádám o úvěr ze stavebního spoření na zakoupení pozemku pro stavbu rodinného domu. Spořitelna po mě chce výpis z katastru nemovitostí.

    1. Mohu dát internetový výpis? Kolegovi internetový výpis stačil pro finanční úřad, kdy si z ročního přiznáni daně odpočítaval úroky z úvěru na bydlení (chtěli doložit úvěrovou smlouvu a výpis z katastru).

    2. Proč spořitelna pořaduje výpis z katastru nemovitostí, když si ho sama může najít na internetu (zdarma), případně mít placený přístup s kompletními údaji?
    Petr
    28. 11. 2007 13:03
  • Státní příspěvek

    Je ve fázi úvěru stále nárok na státní příspěvek?
    Pokud se u starší smlouvy z roku 2003 bude navyšovat cílová částka, změní se tím i ostatní smluvní podmínky (konkrétně: výše st. příspěvku)?
    24. 11. 2007 16:51
  • Stavební spoření

    Proč si tolik lidí zakládá stavební spoření až na konci roku?
    Ledoborec
    24. 11. 2007 13:58
  • Refinancování hypotéky

    Splácím hypotéku a končí mi fixace. Jaké nabízíte výhody pro refinancování oproti ostatním?
    Jindra
    23. 11. 2007 11:17
  • dotaz na překlenovací úvěr

    V měsíci březnu budu kupovat byt, s manželem máme na stavebním spoření každý naspořeno asi l00 000 Kč, spoříme necelých 5 let. Potřebujeme půjčku ve výši 500 000 Kč. Cílové částky spoření jsou 300 000 Kč a 500 000 Kč. Jaké máme možnosti při podání žádosti o překlenovací úvěr. děkuji za odpověd Jana Formánková
    formulkap
    20. 11. 2007 15:03
  • Dokladani ucelovosti uveru

    Musim vzdy dolozit ucelove pouziti cele cilove castky v pripade meziuveru ci uveru ze st. sporeni?
    McArrow
    19. 11. 2007 14:53
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).