Hlavní navigace

odběrkrve

Dobrý den,
dle nápovědy v daňové kalkulačce je jeden odběr krve v hodnotě 1 000,- Kč. Když však zadám počet odběrů (v mém případě 2), odečet je 4 000,- Kč. Jaká varianta je správná? Již jsem odeslala na FÚ vyplněné daň. přiznání s odečtem 4 000,- Kč, nyní zvažuji, zda podat opravné daň.přiznání.
Děkuji za odpověď!!!

MIROSLAVA
4. 3. 2011 7:45

Odpověď

V souladu s § 15 odst. 1 zákona o daních z příjmů se hodnota jednoho odběru krve bezpříspěvkového dárce, jako dar na zdravotnické účely, oceňuje částkou 2000 Kč.
Pavel Zahradník (Daňový poradce.)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).