Hlavní navigace

odpisy

Dobrý den, v loňské roce jsem zakoupila notebook a tiskárnu, chtěla bych začít odepisovat až v příštím roce. Je to možné? Děkuji za odpověď.

Aja
4. 3. 2011 7:44

Odpověď

Pokud se jedná o hmotný majetek ve smyslu § 26 zákona o daních z příjmů (v této souvislosti zejména podmínka, že vstupní cena je vyšší než 40 tis. Kč), můžete si zvolit, kdy odpisování zahájíte (viz též § 26 odst. 8 zákona o daních z příjmů).

Jestliže se o hmotný majetek nejedná, pak v daňové evidenci jsou výdaje na pořízení "drobného" majetku výdajem toho zdaňovacího období, ve kterém byly zaplaceny; v případě podvojného účetnictví se jedná o náklad toho účetního období, kdy byl "drobný" majetek zařazen do užívání s tím, že v účetnictví lze odpisovat i "drobný" majetek, nicméně obecně počínaje jeho zařazením do užívání.
Pavel Zahradník (Daňový poradce.)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).