Ptejte se Jana Vyskočila, daňového poradce, na vše, co se týká daně z příjmů a podávání daňového přiznání.
Poradna je uzavřena, nelze vkládat nové dotazy.
-
příjem z pronájmu
Dobrý den. Prosím o radu!
Máme příjem z pronájmu části pozemku (bilboard) ve výši 10.000,- ročně. Tento příjem je rozdělen na tři části:mezi manželé a další třetí osobu. Jiné příjmy,krom příjmu ze závislé činnosti,nemáme.
Je tento příjem třeba danit,nebo je osvobozen dle §38g , kde je uvedeno,že příjem do 6.000,- není třeba danit??
Ještě bych se chtěla zeptat,jestli vyplacená dividenda z kuponové privatizace je třeba danit??
Moc pěkně děkuji za odpověď. Přeji pěkný den!
-
Příležitostná činnost
Dobrý den,
jelikož se mi rozcházejí informace, a to dokonce od finančních úřadů, ráda bych využila této příležitosti se zeptat. Zajímalo by mě jaká je hranice možnosti přivýdělku (příležitostná činnost - ostatní příjmy) při normálním zaměstnaneckém poměru. Od jaké částky již musím příjem přiznat, podat daňové přiznání a zaplatit daň. Mnohokrát děkuji.
-
Musí se přiznávat všechny příjmy?
Dobrý den,
jsem studentka a na brigádách jsem si v roce 2005 vydělala následující příjmy:
1. zaměstnavatel 50 000 Kč
2. zaměstnavatel 700 Kč
3. zaměstnavatel 400 Kč.
Chtěla jsem se zeptat, zda musím v daňovém přiznání uvést všechny příjmy. Někde jsem se totiž doslechla, že nemusím uvádět příjmy do určité částky. Prosím tedy o odpověď, zda je to pravda a kolik případně tato částka činí.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den
Zuzana
-
Společné zdanění manželů
Dobrý den,
Je nutné mít stejné trvalé bydliště manželů z důvodu podání společného zdanění. Pokud ne, jak s postupuje v případě, že trvalé bydliště má každý z manželů jinde a nejsou v katastru jednoho finančního úřadu. Děkuji za pomoc. Miloš Josefi
-
peněžitá pomoc v mateřství
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda se PPM zahrnuje do příjmů manželky či nikoli a dá se v případě, kdy nemá jiný příjem uplatnit odečitatelná položka na mnaželku ve společném zdanění.
Děkuji za odpověď.
Marek
-
práce v Černé Hoře
Daň z příjmu
Mám možnost pracovat v letních měsících v zahraničním penzionu, který je v Černé Hoře.Jak se bude zdaňovat příjem. Jakou mám mít uzavřenou smlouvu?Nikola
-
osobní spotřeba
Zdravím Vás.Chci se zeptat, pokud jde o OSVČ, která vede daňovou evidenci a má výdaje např. 70 tis. a z toho je 20 tis. osobní spotřeba, která samozřejmě není daňově uznatelná, bude se do daň. přiznání do přílohy 2 řádku 102 uvádět jen 50 tis. (nejsem si jistá, jestli se nemá spíše uvést celých 70 a do řádku 105 uvést 20 tis. a také je uvést do přílohy č. 2 str. 2 bod E).Pokud by ale bylo správné úvést na ř. 102 jen 50 tis., nebude vadit, že v bodě D přílohy č. 2 se rozdíl peněžních prostředků (za pokladnu i BU)- ikdyž není povinné je uvádět- nebude rovnat rozdílu příjmů a výdajů z ř. 101 a 102 str.1 přílohy č.2.
Předem Vám děkuji za co nejrychlejší odpověď.
S pozdravem
L.Kopřivová
-
vrácení přeplatku
Dobrý den.
Letos poprvé, jelikož jsem chtěl využít společné zdanění manželů, jsem si podával daňové přiznání. Protože jsem byl pilný, podal jsem přiznání i za manželku 30.1.2006. Dnes jsem se ale od známého dozvěděl, že jsem ho podal moc brzy a tudíž mi nebude vyplacen přeplatek na dani. Je to pravda?
Prý je to uvedeno v pokynech pro vyplnění přiznání na konci.
"V případě, že podáte žádost o vrácení přeplatku a vratitelný přeplatek nevznikne do 60 dnů ode dne podání žádosti, žádost správce zamítne".
Abych řekl pravdu moc ten text srozumitelný není. Opravdu jsem podal přiznání brzy a v případě že ano mužu udělat něco abych to napravil. jedná se asi o 10000,- a nerad bych o ně přišel.
děkuji za odpověď
Belko Jan
-
SVC pri zamestnani
Dobry den, chtel bych se zeptat, jak je to s placenim urcitych poplatku, pokud jsem zamestnan na hlavni pracovni pomer a chtel bych soubezne podnikat. Jak je to v tomto pripade s placenim zdravotniho a soc. pojisteni? JAk se potom vypocitava dan z danoveho priznani? Jsou to dve spolu nesouvisejici zamestnani, co se dani a pojisteni tyce nebo se prijmy a naklady nejakym zpusobem scitaji a kombinuji?
Diky za odpoved
S pozdravem Dan Krasny
-
Příl.č.1 k daň.přiznání
Prosím o radu, jak postupovat při rozdělení příjmů a výdajů podle §7 zákona.
Jsem OSVČ podnikající ve sdružení 2 lidí, do roku 2004 jsme měli sjednanou smlouvu na 50% každý.
Od 1.1.2005 odešel kolega do starobního důchodu a podniká se mnou na novou smlouvu - já 80% a on 20%.
Nevíme, jak vyplnit daň.přiznání - příjmy rozdělit na 80% a 20%
a výdaje? Výklad zákona říká, že pokud nejsou příjmy a výdaje rozděleny mezi účastníky sdružení rovným dílem, mohou účastníci sdružení uplatnit výdaje na ně připadající pouze v prokázané výši (nelze použít procentních výdajů).
Nakupujeme materiál na opravy elektron.zařízení, platíme nájemné, el.energii, používáme společný bank.účet.
Co se rozumí "v prokázané výši".
Děkuji za odpověď.