Hlavní navigace

povinné ručení

Podvody na běžícím páse

Podle některých studií by byl každý desátý klient pojišťovny ochotný spáchat pojistný podvod. Právě tyto podvody patří mezi nejdražší a nejčastější trestné činy.

30. 10. 2002 0:01
Doba čtení: 3 minuty

Změny v povinném ručení pro příští rok!

Trh povinného ručení byl deregulován. Zeptali jsme se pojišťoven, jakým způsobem se od příštího roku povinné ručení změní a jakým způsobem budou stanovovat pojistné. Budeme i příští rok platit podle kubatury motoru, nebo se klíčové parametry změní?

Doba čtení: 2 minuty

Povinné ručení se změní!

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla se ve své podstatě změnilo. Je konec regulovaným sazbám a je otázkou, jak se bude celý trh vyvíjet do budoucna. Co zajímavého řidiče čeká?

Doba čtení: 2 minuty

Povinné ručení se reformuje!

Od srpna se od základů změní systém povinného ručení. Někdo na tom vydělá, jiný prodělá. Celá reforma je ale provázena spoustou nejasností a stále není zcela zřejmé, jakým směrem se bude český trh povinného ručení vyvíjet.

Doba čtení: 3 minuty

Je povinné ručení velkou zátěží?

Vlastníte osobní auto a je pro vás neustále stoupající cena povinného ručení neúnosná? Na pojistném lze ušetřit. Kolik vlastně stojí a jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými pojišťovnami v ceně?

10. 6. 2002 0:01
Doba čtení: 2 minuty

Komerční pojišťovna: "Táhněte do háje!"

Komerční pojišťovna se zachovala macešsky vůči některým svým klientům a netají se svým záměrem se jich zbavit. Co s nimi bude? Může se jim postup Komerční pojišťovny vyplatit nebo jim jenom uškodí?

Doba čtení: 2 minuty

Pokuty rostou!

Od dubna platí novela přestupkového zákona. To znamená v praxi to, že se motoristé (a nejen oni) v případě konfliktu s předpisy pořádně prohnou. Už víte, jaké pokuty na vás na silnici čekají?

Doba čtení: 2 minuty

Staňte se dealerem České pojišťovny

Česká pojišťovna shání dealery produktů. "Uvítáme všechny zájemce, mající zájem stát se našimi obhcodními zástupci" zní z rozhlasu. Před několika lety, v době, kdy zažívalo rozmach povinné ručení, jsem se pokoušel stát jejím obchodníkem. A jak mě uvítala?

Doba čtení: 2 minuty

Berte, dokud stát rozdává!

Ministr dopravy přišel s bizardním návrhem, podle kterého budou státní úředníci rozdávat náhodným zájemcům poukázky na 90 tisíc korun. Je zarážející, jak může něco tak absurdního opustit jeho kancelář.

Doba čtení: 2 minuty

Užijte si povinné ručení!

Způsobili jste někomu svým vozem škodu? No co, beztak si to nejspíš zasloužil. Určitě brzdil moc prudce nebo zastavil na tom nejstupidnějším místě. Jak ale postupovat, aby vše proběhlo bez dalších komplikací?

28. 1. 2002 0:01
Doba čtení: 3 minuty

Co s nakřápnutým autem?

Do vašeho auta to někdo napálil. Ke škodě nedošlo vaší vinou, tudíž by ani škoda neměla být hrazena z vaší kapsy. Víte ale přesně, jak se v podobné situaci zachovat? A kdo vám škodu uhradí, když viník ujede a vy nemáte ani jeho espézetku?

Doba čtení: 3 minuty

Nejlevnější povinné ručení aneb dejte si pozor!

Již před časem se nám odkryly nabídky jednotlivých pojišťoven provozujících pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Je také jasné, kdo je nejlevnější. Nejedná ale již o dumping?

Doba čtení: 2 minuty

ČSOB Pojišťovna porušuje zákon!

Je to legrační, jakým způsobem je také možné porušovat zákon. ČSOB Pojišťovna nabízí mezi svými produkty povinné ručení. Podmínky, které ale nabízí svým klientům, nejsou v souladu s platnými zákony!

Doba čtení: 3 minuty

Kde sjednat povinné ručení na příští rok?

V těchto dnech přicházejí pojišťovny s novými tarify povinného ručení, platnými pro rok 2002. Která pojišťovna je nejvýhodnější? Přinášíme srovnání sazeb povinného ručení! Jaké výhody přinášejí jednotlivé pojišťovny?

Doba čtení: 5 minut

Nové sazby povinného ručení jsou na světě!

Česká kancelář pojistitelů zveřejnila minimální sazby povinného ručení pro rok 2002. Pojistné bude v průměru o 7,8 procent vyšší, než v letošním roce. Sazby se ale mohou zvýšit ještě výrazněji.

Doba čtení: 2 minuty

Jaké bude povinné ručení?

Česká kancelář pojistitelů stanovuje sazby pojištění odpovědnosti na základě škodného průběhu z předchozích let. Jak výrazné zdražení můžeme očekávat a co k tomu pojišťovny nutí?

Doba čtení: 3 minuty

Armáda pro Českou pojišťovnu

V nedávné době se dostala na povrch zpráva o vládní zakázce, kterou získala Česká pojišťovna od Ministerstva obrany bez výběrového řízení. Jak je to možné a kdo vlastně porušil zákon? Jde o tržní rozhodnutí nebo o korupci?

14. 8. 2001 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Změny v povinném ručení?

Kam vystoupají ceny povinného ručení? Budou i nadále majitelé větších aut doplácet na majitele aut menších? Je možné zvýhodnit „sezonního“ řidiče před řidičem profesionálem? A jak lze na povinném ručení ušetřit?

Doba čtení: 3 minuty

Stát se zase plete, kam nemá!

Ministerstvo financí pravděpodobně poskytlo další neoficiální garanci, tentokrát Komerční bance. Kdy už stát přestane plýtvat našimi penězi? Nebo opravdu věří, že jsou daňoví poplatníci pouze stádem hlupáků?

Doba čtení: 3 minuty

Je zelená karta nezbytná?

Slouží nám jako doklad o zaplacení povinného ručení. Je ale nutné ji mít vždy s sebou? A co s námi udělají, pokud ji nemáme? A jste si vědomi toho, že neplatí pro všechny státy? V některých zemích smíme ale jezdit i bez ní, tak proč vyřizovat zbytečné formality.

Doba čtení: 3 minuty

Plaťte méně za havarijní pojištění!!

Existuje způsob, jak ušetřit přes dvě třetiny ceny, aniž byste omezovali pojistné podmínky nebo výši spoluúčasti. Dokonce ani nepřijdete o bonus. Pojišťovny udělaly chybu a vy ji můžete využít. Chcete vědět jak na to? Pak čtěte dále…

Doba čtení: 2 minuty

Chcete ušetřit na havarijním pojištění?

Zdá se vám, že platíte nepřiměřeně vysokou částku za havarijní pojištění? Následující srovnávací analýza Vám možná pomůže výrazným způsobem snížit placené pojistné.

8. 3. 2001 6:00
Doba čtení: 2 minuty

Modré tornádo - webové stránky pojišťoven

Pokud bych něco rád napsal o webových stránkách našich pojišťoven, tak existuje slovo, které je až na pár výjimek perfektně vystihuje. A to slovo je „modrá“. Je zajímavé sledovat takovou uniformitu v navzájem si konkurujících prezentacích.

21. 2. 2001 4:26
Doba čtení: 3 minuty

Povinné, nebo nepovinné ručení?

Proč je vlastně povinné ručení povinné? A proč není dobrovolné, když stejně podle statistik České kanceláře pojistitelů nedošlo u více než 90 % řidičů v loňském roce k pojistnému plnění? A musímte ho platit, když jezdíte bez nehody?

Doba čtení: 2 minuty

Minimální sazby povinného ručení a jak se proti nim bránit

Proč reguluje stát minimální pojistné, zatímco ve většině ostatních případů regulace naopak zadává maximální možnou cenu (telekomunikace, elektřina, apod.)? A jakým způsobem se proti tomu pojišťovny společně se spotřebiteli brání? Chovají se pojišťovny nabízející pojištění odpovědnosti nezákonně?

18. 1. 2001 5:11
Doba čtení: 3 minuty