Hlavní navigace

mastercard

MasterPass a Shell: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Můžete se najíst bez vysednutí z auta, můžete se dívat na film v autokině. A teď už můžete bez vystoupení z vozu tankovat palivo. Novinku od MasterCard a Shell jsme vyzkoušeli.

Humanoidní robot Pepper objedná jídlo. Zaplatíte kartou přes selfie

To tak přijdete do restaurace a místo s číšníkem si povídáte s robotem. Objednáte si jídlo, pití, poklábosíte si a vše mu zaplatíte pomocí peněženky MasterPass.

Doba čtení: 3 minuty

Maria Gracheva, Yandex.Money: Nejsme jen banka, jsme ekosystém služeb

Všude nejsou banky tak pružné jako v Česku. Poté nastupují platební systémy, které je umí nahradit a nabídnout ještě víc. Yandex.Money je v Rusku tím největším.

Doba čtení: 6 minut

Pražská „Lítačka“ bude na platební kartě

Konec předražené Opencard. Pražská Lítačka bude fungovat jako běžná platební karta. Nabídne levnější jízdné a převody z karty na kartu. Navíc bude těžkým konkurentem pro MasterCard a Visu.

Karty nechte doma, plaťte mobilem a bez NFC

Mobilní platby se dostávají do použitelné fáze a nepotřebujete k nim ani mobil s NFC. Stačí běžný telefon a platební karta odemknutá pro internetové platby.

MasterCard a Visa: Plaťte naší kartou a dáme vám víc

Nevadí, že váš vydavatel karty nemá vlastní věrnostní program. Plaťte kartou s naším logem a ušetříte za výdaje. Takto lákají spotřebitele přímo karetní společnosti.

Filantropové používali platební karty k placení a rozdali přes 600 tisíc korun

Používání platební karty nemusí znamenat jen sbírání benefitů pro vlastní potřebu. Dokazují to statistiky ČSOB, které banka zveřejnila. Platební karta MasterCard World Elite, která je vydáváná klientům privátního bankovnictví, z každé transakce…

20. 1. 2015 13:43