Vlákno názorů k článku Zvyšujte daně, stejně nevíme co s penězi! od Petr - Chápu úvahy Špidly a spol. o zvyšování daní,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 9. 2002 11:29

    Petr (neregistrovaný)

    Chápu úvahy Špidly a spol. o zvyšování daní, konečně nic jinýho se od nich čekat ani nedalo. Nicméně musím uznat, že i předchozí "pravicové" vlády nebyly o nic lepší.
    Podle mě je důležitý si neveselou daňovou situaci uvědomit a podle toho se zařídit: je potřeba se na svou činnost z hlediska optimalizace ne co nejvyšších příjmů, ale co nejméně cpát státu, čili za co nejmíň peněz co nejvíc muziky. Pro někoho to bude znamenat přesunout sebe nebo svůj byznys do jiné země, někomu bude stačit pomáhat si offshore systémy, odchodem ze zaměstnání do jiné formy výdělku, ... Těch systémů, jak snížit peníze vyhazované eráru je nespočet, většina naprosto reálných.
    Já jsem svůj přístup přehodnotil už v roce 1998, už tehdy mě připadaly daně neúnosný. Funkce slušně placenýho manažera šla do kytek, oficiální příjmy od tý doby stagnují, pracuji v průměru mnohem míň, nicméně disponibilní mám mnohem vyšší. Jediný, kdo v celé situaci totálně utřel, byl nenažraný stát.

  • 1. 9. 2002 13:41

    Fredy (neregistrovaný)

    Optimalizuji již od roku 1990. Chápu, že stát má jisté nezastupitelné úkoly a na ty potřebuje peníze. Až se bude nějaká vláda chovat, jako rozumný hospodář, tak budu platit daně. Milionářská daň je trapným a nepromyšleným gestem vůči nevzdělaným daňovým poplatníků. Pokud to bylo myšleno tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá, tak se to mine účinkem. Vlk (státní kasa) si moc nezobne, a koza (jak naplnit státní kasu) zůstane vyhublá, jako předtím. Možná chcípne sama. Pokud by soudruzi ve vládě trochu přemýšleli a pokud jim tato vlastnost dělá velké problémy, tak se alespoň přiučili z vyspělých demokracií, tak by několik elegantních řešení našli. Například rozhodnout o tom, že fyzické a právnické osoby mohou uplatnit do odpočitatelných daňových nákladů (výdajů) vynaložené prostředky na odstraňování následků povodní. Týkalo by se to i následných investic do infrastruktury a bydlení. Kapitálově silné firmy by na to mohly slyšet. Jistě by se našlo mnoho dalších řešení. Gesta jsou v tomto případě k ničemu. Možná to pochopí i mladý ministr financí, až si párkrát zadře třísku ze dna státní kasy, když bude hledat ty daňové miliony.

  • 1. 9. 2002 20:07

    Petr (neregistrovaný)

    S tím přemýšlením máš pravdu, to se ve vysokých funkcích moc nenosí. Co se týče přiučení, tak tam je to jednoduché. Oni sice vyrazí na zkušenou, jenže většinou neumí jazyk. Tak to končí tím, že si ožerou hubu a druhý den si nic nepamatují. Po cestě zpátky tápou, co že to tam vlastně chtěli, jenže na nic než na chlast a žvanec si nemohou vzpomenout. Pak se někdo může divit, že rozdělují pár milionů poškozeným obcím 2 dni a nakonec jako klíč zvolí počet obyvatel. Kdyby se třeba zeptali vrátného, tak jim poradí ať to pošlou na kraje nebo na okresy. Tam nejlépe vědí kde ty peníze potřebují. Tak by to dopadlo i s tím tvým návrhem. Trochu jsem doufal, že Špidla a jeho kumpanie budou lepší než Zemanovci. Nyní se mi po Zemanovi začíná stýskat. Když pro nic, tak alespoň by obvinil novináře že si vymysleli povodně. Lepší bude hledat jiný domov. Už jsem na tom začal pracovat. Petr

  • 2. 9. 2002 10:29

    Roman (neregistrovaný)

    Nový domov je hezký, ale kde? Lucembursko? Monako? Nebo Kajmanské ostrovy?

  • 2. 9. 2002 12:32

    Petr (neregistrovaný)

    Vím kam s tím míříte. Ale slušně podnikat se dá i jinde. Třeba v Kanadě.

  • 2. 9. 2002 13:37

    Roman (neregistrovaný)

    O tom jsem tu v nejakem prispevku cetl - pry do dvou let zahajit podnikani a zamestnat jednoho cloveka a povoleni k trvalemu pobytu je pak jen formalita. Neznate podrobnosti?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).