Vlákno názorů k článku Zvýšit věkovou hranici pro odchod od důchodu nestačí od anonym - Současný důchodový průběžný systém není nic jiného, než...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 2. 2008 13:37

    anonymní
    Současný důchodový průběžný systém není nic jiného, než okrádání budoucích důchodců. Je morálně únosné, aby současní třicátníci a čtyřicátníci ze svých daní dotovali systém, který jim v budoucnu nezajistí ani ty nejchudší důchody?

    Celé to je o strachu politiků udělat nějaké radikální řešení. Obyčejní lidi můžou leda tak koukat, jak se jejich budoucnost stává černější a ještě černější. Už před 10 lety říkal Klaus, že je potřeba udělat radikální reformy, ale za těch 10 let se neudělalo vůbec nic! Politici berou maximálně úplatky a kšeftují mezi sebou s funkcemi, ale o obyčejné lidi mají zájem leda tak před volbami, kdy se mažou plané sliby okolo huby, ale skutek utek!

    Důchodci BUDOU opovrhovanou skupinou lidí, která je jen pro přítěž a pro zlost!
  • 19. 2. 2008 15:28

    Patrik Chrz
    Bohužel je to tak. Máme průběžný systém, který má své přednosti (ty byly vyčerpány) a nedostatky (ty pociťujeme nyní). Zatímco přechod z "rezervního" na "průběžný" je bezbolestný (znárodnění penzijních fondů II. sv. válce) opačným směrem to je obtížné - je třeba po určitou (poměrně dlouhou) dobu živit 2 generace důchodců - ty současné a ty budoucí.
    Naprosto chápu, že žádné vládě se do toho nechce, je to opatření značně nepopulární a strana, která bude symbolem zavedení nějakých restriktivních opatření ztratí dost cenných bodů. Stejná situace jako u nájmů. To je prostě nevýhoda demokracie, v případě totalitního režimu by to stát jednoduše zavedl a bylo by (analogie třeba s dobýváním kosmu - to si mohly dřív dovolit jen Spojené státy (velké bohatství) a Rusko (lidi tam chcípali hlady, ale Rusko s "mohlo" dovolit investovat velké peníze do kosmického výzkumu).
    Zatím je jedinou alternativou si paralelně k státnímu systému vytvářet vlastní rezervy. Já se na stát nespoléhám a do důchodu plánuji jít dříve než v 65 letech.
  • 19. 2. 2008 21:23

    Pavel (neregistrovaný)
    Nejste jediný, kdo se na stát nespoléhá. Každý rozumný člověk si vytváří vlastní rezervy ať už ve stavebním spoření, důchodovém spoření nebo investicí do nemovitostí. Problém je ovšem v inflaci, která finanční produkty znevýhodňuje.
  • 23. 2. 2008 19:31

    Steffi (neregistrovaný)
    Ani sporeni na duchod neni zadnou zarukou.
    Pro 20-ti leteho kluka bude treba sporit dlouho...
    Kdo na svete vam zaruci, ze treba o 40 let tady znova nebudou pri moci nejaci -isti a prijdete o vsechby nasporene penize na duchod?? Nikdo!!
    Vim o cem pisu, ma rodina, kdyz to vemu tak 80 let dozadu prodelala velikanske jmeni - prisli jsme o desitky budov a miliony nasporene v bankach. Tak je to! A kdyz prislo na restituce, tak se nam vzdy o chloupek vyhli...
    Duchodove zabezpeceni - almuzenka. A tihle takydemokrate - taky jenom slibuji a jsem hluboce presvedcen, ze na duchodovem sporeni vydelaji jenom lide, kteri se kolem toho "sporeni" budou motat. Vydelaji ruzni makleri, urednici a jim podobni paraziti. Howgh!
  • 19. 4. 2008 23:12

    jindra (neregistrovaný)
    preju ti aby ses mohl pricinovat co nejdele
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).