Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Zvýšení úrokových sazeb: Je-li upečena inflace, musí se sníst (NÁZOR) od mamčaRBK - Inflace 4-5%? I 2% jsou moc. Jak si...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 2. 2020 18:17

  mamčaRBK

  Inflace 4-5%? I 2% jsou moc. Jak si potom mají mladí šetřit na důchod? To je přece šílené! A nikdy nedostane přidáno na platu každý. Co ti, kteří přidáno nedostanou, ale z úspor na důchod jim inflace sežere všechen výnos, příspěvky od státu?
  Nechápu, PROČ to banky dělají. Opravdu je nutné, aby lidi stále víc utráceli? A co ti, kteří "inflační" peníze nemají - ti nejchudší? Osamělé matky s dětmi, důchodci bez majetku. Zajímá to vůbec nějakého bankéře? Proč by mělo, že ano. Já vím, že můj názor není o ekonomice, ale je o životě! Smířila bych se lépe s výškou inflace a "ukradených " peněz, kdybych byla více znalá ekonomiky? Určitě ne. Takže ponižování od bankéřů si rozhodně nezasloužíme.

 • 22. 2. 2020 10:05

  ludva

  Banky za to nemůžou. Inflace zvýhodňuje dlužníky a to banky z principu nejsou. To je především stát! ČNB je v jiné pozici, sice je teoreticky nezávislá, ale práci má danou zákonem.

  Holt je dnes mantrou utrácet. Mají strach, že když nebude inflace, lidé přestanou utrácet. Že budou čekat na další zlevnění zboží. Politici mají pocit, že když bude vše průběžně zdražovat, že budeme kupovat teď, abychom to měli levnější než zítra. A přijde mi, že i obyvatelstvo na hraně existence je pro ně lepší - neroste jim (a stávajícím superbohatým) teoretická konkurence.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).