Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Zvýšení DPH není reformou penzí od rajče - Skutečnou příčinou nedostatku prostředků na důchody je málo...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 2. 2011 9:10

  rajče (neregistrovaný) 194.228.223.---

  Skutečnou příčinou nedostatku prostředků na důchody je málo dětí a nízká míra zaměstnanosti v zemi. To jsou dva základní problémy, které by měla skutečně odpovědná vláda řešit. Nikoliv šachování se sazbami daní a odvodů. Když bude dost dětí a dost práce, bude dost peněz na průběžný důchodový systém.

 • 23. 2. 2011 9:36

  Jarmila (neregistrovaný) ---.199.broadband14.iol.cz

  Málo dětí? Dětí se rodí dost. Ale ne v rodinách, které budou přinášet hodnoty. Promiňte, ale 10 dětí v romské rodině je na kočku, když se v rodině gádžů rodí dítě jen na jedno. A zvýšení romské populace není to, co by nás spasilo. Proto není rozhodující POČET dětí, ale jejich KVALITA.
  Stejně tak je pro ekonomiku rozhodující její VÝKONNOST. Pokud bude na výši, uživí hodně lidí. Copak např. sportovec vyrobí pro společnost nějakou hodnotu, krom toho, že si v mládí zhindruje tělo?

 • 23. 2. 2011 10:07

  Fany (neregistrovaný) ---.pel.cz

  Docela tomu rozumím, ale není to tak jednoduché. Totiž "kvalita" dětí také vše nevyřeší, neboť většinou odejdou do světa, kde se lépe a kvalitněji studuje, kde je lepší životní úroveň a hlavně, kde mají šanci být za své znalosti a um řádně odměněni.

  Proto se nelze spoléhat jen na děti. Ale je třeba systematicky vytvářet podmínky pro ještě lepší život a perspektivu uplatnění.

 • 23. 2. 2011 10:29

  bez přezdívky

  Problém je v strašně vysokých současných důchodech. A taky v zadlužení socanskou vládou, zvýšení dph spolknou úroky ze státního dluhu, kdyby nebyl, nemusela by se dph zvyšovat.

 • 25. 2. 2011 11:57

  kritik (neregistrovaný) ---.rcd.cz

  Netvrdím, že socani nepřispěli ke zvýšení dluhu.
  Ale jak jsem již výše uvedl, největší dluh (cca 3biliony korun) napráskala vláda v letech 1993-1997.
  Ale to socani nevládli, jenže rozkrádání se nehodí do image "pravicové strany".

 • 25. 2. 2011 12:48

  AAA (neregistrovaný) 62.168.56.---

  Jak mohl nekdo prosimte napraskat 3 biliony dluhu, kdyz celkovy dluh CR je cca 1.4 bilionu? Zkus neco lepsiho...

 • 23. 2. 2011 11:01

  Nevolník (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Děti budu systematicky učit jak nemít se systémem nic společného a jak do něj co nejméně odvádět!

  Jinak jsem, ale nabyl dojmu že diskuse již ztratila smysl, proto se už pravděpodobně neozvu. Nicméně, pokud zde nebude příliš "přestřelek o blbostech" tak budu diskusi sledovat. Proto, pokud by vyšla do Prahy nějaká ozbrojená skupina, dejte vědět, přidám se...

  **
  Kromě včera zmíněné dědičnosti byla ještě zmíněn fakt, že politici nebudou moci důchody valorizovat a jinak s nimi hýbat. Vše bude probíhat automaticky podle předem stanovených vzorců.

  Tohle vše je jen dobře, ale jednak neznáme podrobnosti, a jednak tohle vše už tu mohlo být minimálně 15 let.
  Ohledně dědičnosti čekám ještě nějaký zádrhel, proč by jinak nestačilo upravit podmínky současným penzijním fondům a prostě počkat až lidé sami objeví výhodu (a bylo by to rychle, podobně jako u stavebního spoření, i když většina chlapů nežije ani do 75let).

  **
  Podle mne je také zásadní chyba, že politici i běžní lidé od reformy požadují neměnnost. Třeba už jen to financování - přerozdělovat umí politici dobře, i když divným kurzem, tak proč mají najednou problém vzít jinde a dočasně přesunout tam kde schází? Důchody podle mne trvalé zvýšení příjmů nepotřebují a nikdy nepotřebovaly, viz můj nářek "každý odvedeme, jen na důchodech, minimálně 2 600 000 Kč a zpět dostaneme maximálně 1 600 000 Kč".

  Rád bych také upozornil, že na začátku bylo jasně řečeno, že zvýšení DPH má pokrýt transformaci důchodového systému (zadarmo to asi nejde) a výkyvy ve financování důchodů ke kterým díky tomu dojde. Kalousek dokonce vyhrožoval, že pokud to nepůjde z DPH, klidně sáhne na finance určené pro rozvoj dopravy.

  Nikde nebylo řečeno, že se trvale zvyšují odvody na důchod (navíc formou DPH). Žádejte po svých politicích ať vám to vysvětlí! Opravdu vám přijde v pořádku, že budete platit o tolik víc a dostanete pravděpodobně zase o dost míň?
  <>br

  Já žádné "své politiky" nemám! Tyhle neustále boje, šaškárny a tahanice mi přijdou jako ztráta času a energie. Tolik jen na vysvětlenou, těm co mne stále nechápou. Nechci hloubat proč je něco lepší tak a tak, chci být svým vlastním pánem a rozhodovat se jen sám za sebe i kdybych u toho měl zdechnout. Buďte si však politici jisti, že jakmile by se objeví větší šance být "méně se státem propojený", hned ji využiji a nebudu se bránit použít i násilí, budou-li mé šance nezanedbatelné. Tohle je právo každého nespokojeného člověka i našinec to jednou pochopí...

 • 23. 2. 2011 11:41

  bez přezdívky

  Každý odvedeme, jen na důchodech, minimálně 2 600 000 Kč - to těžko, co fůra lidí co nikdy nepracovala ? V našem sociálním státě maj taky nárok na velkej důchod.

 • 24. 2. 2011 10:27

  thr

  Jarmilo, napsala jste naprostou hloupost - porodnost v ČR je zoufale malá i po započtení cikánů, navíc bych podotkl, že reálně ani mezi nimi nenajdete až tak moc rodin, kde je dětí víc než 5. Každopádně ale ani při započtení těchto kritizovaných menšin se nedostáváme ani na hodnotu prosté reprodukce. Situace se navíc asi ještě zhorší, v posledních několika letech se porodnost přeci jen trochu zvedla patrně v souvislosti s dětmi narozenými lidem z ročníků tzv. Husákových dětí, to ale brzy skončí.
  A v situaci, kdy není zajištěna prostá reprodukce nemá vůbec cenu mluvit o kvalitě dětí - řítíme se do naprosté katastrofy. Osobně se dost ztotožňuji s názory, které důchodovou reformu kritizují právě za naprosté ignorování populační politiky. V tomto ohledu má něco do sebe třeba návrh bohužel mimoparlamentních lidovců - žádný extrém, jen zkrátka výrazně snižují odvody právě podle počtu dětí. Tohle by přitom narozdíl od různých dávek mělo poměrně dobrý vliv i na tu zmíněnou "kvalitu" - hypotetické rómské rodině to nic moc nepřinese, protože stejně odvádí prd, naproti tomu pro slušně placené vysokoškoláky by to bylo citelné snížení daní a značná kompenzace za výdaje s dětmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).