Hlavní navigace

Názor k článku Zvýšení DPH není reformou penzí od Nevolník - Děti budu systematicky učit jak nemít se systémem...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 2. 2011 11:01

  Nevolník (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Děti budu systematicky učit jak nemít se systémem nic společného a jak do něj co nejméně odvádět!

  Jinak jsem, ale nabyl dojmu že diskuse již ztratila smysl, proto se už pravděpodobně neozvu. Nicméně, pokud zde nebude příliš "přestřelek o blbostech" tak budu diskusi sledovat. Proto, pokud by vyšla do Prahy nějaká ozbrojená skupina, dejte vědět, přidám se...

  **
  Kromě včera zmíněné dědičnosti byla ještě zmíněn fakt, že politici nebudou moci důchody valorizovat a jinak s nimi hýbat. Vše bude probíhat automaticky podle předem stanovených vzorců.

  Tohle vše je jen dobře, ale jednak neznáme podrobnosti, a jednak tohle vše už tu mohlo být minimálně 15 let.
  Ohledně dědičnosti čekám ještě nějaký zádrhel, proč by jinak nestačilo upravit podmínky současným penzijním fondům a prostě počkat až lidé sami objeví výhodu (a bylo by to rychle, podobně jako u stavebního spoření, i když většina chlapů nežije ani do 75let).

  **
  Podle mne je také zásadní chyba, že politici i běžní lidé od reformy požadují neměnnost. Třeba už jen to financování - přerozdělovat umí politici dobře, i když divným kurzem, tak proč mají najednou problém vzít jinde a dočasně přesunout tam kde schází? Důchody podle mne trvalé zvýšení příjmů nepotřebují a nikdy nepotřebovaly, viz můj nářek "každý odvedeme, jen na důchodech, minimálně 2 600 000 Kč a zpět dostaneme maximálně 1 600 000 Kč".

  Rád bych také upozornil, že na začátku bylo jasně řečeno, že zvýšení DPH má pokrýt transformaci důchodového systému (zadarmo to asi nejde) a výkyvy ve financování důchodů ke kterým díky tomu dojde. Kalousek dokonce vyhrožoval, že pokud to nepůjde z DPH, klidně sáhne na finance určené pro rozvoj dopravy.

  Nikde nebylo řečeno, že se trvale zvyšují odvody na důchod (navíc formou DPH). Žádejte po svých politicích ať vám to vysvětlí! Opravdu vám přijde v pořádku, že budete platit o tolik víc a dostanete pravděpodobně zase o dost míň?
  <>br

  Já žádné "své politiky" nemám! Tyhle neustále boje, šaškárny a tahanice mi přijdou jako ztráta času a energie. Tolik jen na vysvětlenou, těm co mne stále nechápou. Nechci hloubat proč je něco lepší tak a tak, chci být svým vlastním pánem a rozhodovat se jen sám za sebe i kdybych u toho měl zdechnout. Buďte si však politici jisti, že jakmile by se objeví větší šance být "méně se státem propojený", hned ji využiji a nebudu se bránit použít i násilí, budou-li mé šance nezanedbatelné. Tohle je právo každého nespokojeného člověka i našinec to jednou pochopí...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).