Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Zůstali jste po rozvodu v domě či bytě expartnera? Musíte mu platit nájemné a služby od loafer - Platí tohle usnesení soudu i na bývalé partnery...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 11. 2017 7:23

  loafer (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Platí tohle usnesení soudu i na bývalé partnery co mají společné dítě a žili spolu v bytě, který je výhradně mým majetkem. A bývalá přítelkyně neplatí nic z nájmu.

 • 15. 11. 2017 12:37

  Autor článku (neregistrovaný) ---.hdinternet.cz

  Zajisté (samozřejmě s přihlédnutím k tomu, jak se v našem právním systému mají používat - aplikovat - judikáty - odlište od precedentů v jiných systémech práva, jakkoliv NOZ judikaturu tak trochu postavil na roveň precedentům, ale o tom jindy, krátce se k tomu vyjadřuji v chystaném článku), takže - ano, přiměřeně. Expartnerka by měla platit za sebe (přiměřený nájem a úhrady s tím spojené) a přiměřeným dílem (to už je na dohodě nebo úvaze soudu) by patrně měla (třeba 1/2 - 1/4) přispívat i na náklady (tím nemyslím nájem, ale dodávky služeb, energií atp.) i za společné potomky, vyživovací povinnost (a to není jen výživa ve smyslu potravin a tekutin) mají oba rodiče.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).