Hlavní navigace

Názor k článku Zpětná hypotéka: draze zaplacené dožití od To bude omyl? - Tohle je ovšem riziko pro KUPCE, a to...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 23. 11. 2015 11:18

  To bude omyl? (neregistrovaný) 193.35.105.---

  Tohle je ovšem riziko pro KUPCE, a to pouze takového, co kupuje jedinou nemovitost. Ale nijak to nedůvodňuje nabízené nehorázné podmínky firmy, co chce kupovat ve velkém.

  Vilka v širším centru Prahy bude mít za 30 let sice větší hodnotu, nežli vesnický domek v Horní Dolní, ale ten velký rozdíl je tam i dnes, a na oboje nabízí 10%. Takže nechápu, co se mi tím pan právník snaží sdělit. (Mimochodem, to, že se panelák za 30 let rozpadne, to je to poslední, čeho bych se bál.)

  "Každopádně jděte do toho, když Vám to přijde jako dobrá investice."
  To si zaslouží vysvětlení:
  1) Jak může právník radit podepsat takovou nehoráznou, jednostranně výhodnou smlouvu? Sice z toho pro něj žádná odpovědnost nevyplývá, ale nebojí se, že si zkazí jméno?
  2) Nevšiml jsem si, že by tu v diskuzi kdokoli, kromě Jana Slaniny, a i ten s výhradami, pokládal nabízenou zpětnou 10% hypotéku za dobrý kšeft.
  3) Pokud to bylo myšleno jako výzva k přidání se na stranu zlodějů, tak stále platí bod 1, a ne každý na to má žaludek. No a najít bohaté, fakticky nesvéprávné lidi, ale stále s platným občanským průkazem, to nebude jednoduché.

  Ona je také otázka, a tady vidím riziko, co se stane když dědici napadnou takovou smlouvu pro neplatnost, protože ji podepsal člověk, který nevěděl co dělá (nevzpomenu si na právnický termit). Důkaz je jednoduchý a jasný: text té smlouvy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).