Hlavní navigace

Názor k článku Získejte statisíce na úspory. Nové „zelené“ dotace myslí i na ty, kteří si poradí sami od xf - Ono je to složitější. Celá ta taškařice vznikla...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 10. 2018 0:39

    xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

    Ono je to složitější. Celá ta taškařice vznikla a vymysleli politici. Hrdě nás zavázali k "snižování emisí" daleko nad minimální požadavky EU. Zároveň celé ty "slavné" dotace z EU, jež jsou beztak naše vlastní peníze přeposílané přes Brusel, nasměrovali do "eko" dotací.

    No a již před dvěma lety se ukázalo, co čert nechtěl, že "neplníme čerpání", cca necelá polovina plánu. Se jim na to lidi vykašlali, bo jim to, stejně jako naprostá většina dotací, skoro nic nedávalo, nevyplácelo se. Sice to nějaký peníz dává, ale většinu zase prožere administrace a splnění nesmyslných koeficientů a požadavků (nám takhle dotaci 1,5 M "požrala" 1M téměř neúčinné zateplení suterénu, podmínku to dotace, a 0,25 M administrace a další papíry). Často to vychází, když započtete i náklady na úvěr, jako červená nula. K tomu riziko auditů, a když si soukromý auditor vzpomene a vykáže činnost, aby ne nadarmo pojídal chlebíček, tak dotaci po letech vracíte. Byť byste měli třeba hlavičkový papír s razítkem od administrátora programu, že pro tu nejasnou věc, jer správný výklad tento. Přijde auditor a řekne že to mělo být jinak. Veškerá rizika jdou za příjemcem dotace, žádný administrátor za to nemá odpovědnost (celkem pochopitelně).

    No a tak tu máme "zelenou úsporám 3". Hned na počátku neseženete projektanta, bo ti na to, po zkušenostech z dvojky, preventivně kašlou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).