Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Získejte statisíce na úspory. Nové „zelené“ dotace myslí i na ty, kteří si poradí sami od Tomáš Marný - Jsem opravdu velmi rád, že kromě své hypotéky...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 10. 2018 11:53

  Tomáš Marný

  Jsem opravdu velmi rád, že kromě své hypotéky mohu platit i zhodnocení vlastnického bydlení jiných... To nevymysleli ani bolševici, ti dávali peníze jen na majetek v socialistickém vlastnictví :-(.

 • 17. 10. 2018 12:08

  Tomáš (neregistrovaný) ---.112.242.230.static.b2b.upcbusiness.cz

  Problém je že ten poctivý co si na všechno vydělá a vyřeší si svoje potřeby za tržních podmínek dotuje ty co dostávají dotace. Je to hnus

 • 18. 10. 2018 0:39

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  Ono je to složitější. Celá ta taškařice vznikla a vymysleli politici. Hrdě nás zavázali k "snižování emisí" daleko nad minimální požadavky EU. Zároveň celé ty "slavné" dotace z EU, jež jsou beztak naše vlastní peníze přeposílané přes Brusel, nasměrovali do "eko" dotací.

  No a již před dvěma lety se ukázalo, co čert nechtěl, že "neplníme čerpání", cca necelá polovina plánu. Se jim na to lidi vykašlali, bo jim to, stejně jako naprostá většina dotací, skoro nic nedávalo, nevyplácelo se. Sice to nějaký peníz dává, ale většinu zase prožere administrace a splnění nesmyslných koeficientů a požadavků (nám takhle dotaci 1,5 M "požrala" 1M téměř neúčinné zateplení suterénu, podmínku to dotace, a 0,25 M administrace a další papíry). Často to vychází, když započtete i náklady na úvěr, jako červená nula. K tomu riziko auditů, a když si soukromý auditor vzpomene a vykáže činnost, aby ne nadarmo pojídal chlebíček, tak dotaci po letech vracíte. Byť byste měli třeba hlavičkový papír s razítkem od administrátora programu, že pro tu nejasnou věc, jer správný výklad tento. Přijde auditor a řekne že to mělo být jinak. Veškerá rizika jdou za příjemcem dotace, žádný administrátor za to nemá odpovědnost (celkem pochopitelně).

  No a tak tu máme "zelenou úsporám 3". Hned na počátku neseženete projektanta, bo ti na to, po zkušenostech z dvojky, preventivně kašlou.

 • 17. 10. 2018 17:37

  Ales (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

  Sem mel za to ze je tato akce placena z prodeje emisnich povolenek do Japonska.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).