Hlavní navigace

Názor k článku Žijete naplno? Myslete i na horší časy! od Mirek - Přestaň tu jezevče tláchat ty svoje modrý vejmysly. Jde...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 7. 2006 6:59

  Mirek (neregistrovaný)
  Přestaň tu jezevče tláchat ty svoje modrý vejmysly.
  Jde o to, že zaměstnavatel práci nikdy nekoupí za hodnotu, kterou skutečně má. O vykořisťování je ten kapitalismus!
  Jak tady někdo píše o v těchto vedrech aktuální klimatizaci. Jsou předražené. Dělník na pásu za ni dostane pár šprdů. Zbytek jde nějakému vykořisťovateli. Nebo bydlení. Náklady na stavbu bytu jsou třeba milion korun. Z toho milionu se zaplatí materiál, mzdy, ale taky kus luxusního auta podnikatele, počítač, soukromé telefony atd. atd. Přesto se vejde do milionu. A přesto se prodá za miliony dva. Zase vykořisťování. A je tím také vytvářen umělý nedostatek. Kdyby ten nový byt stál "jen" ten milión, mohlo by si jej pořídit více lidí a ti by nemuseli bydlet v ostudných králíkárnách, jak je při převratu nazýval soudruh Havel a které se v civilizovaných státech hromadně bourají. Bohužel nic lepšíhio nebyl pro masy běžných občanů schopen vymyslet či vytvořit. Kdyby klima v autě stálo desettisíc, taky by si to koupilo více lidí. Takhle se šetří, ať to stojí co to stojí. Těžké tragédie na našich silnicích v těchto dnech mluví za vše. Řidiči jsou z veder zmožení a bourají. Pokles nehodovosti a následků ve statistice byl jen asi týden, nyní je situace horší než byla. Takže abych to shrnul: zaměstnavetel-kapitalista nebude nikdy ochoten za práci náležitě zaplatit!
  To, co tady popisujete, směřuje k vrácení lidské společnostio do Egypta, kdy jeden se bude mít dobře (faraón) a miliony dalších ne. Promiň, ale o takovýto návrat do historie, pokud jsou si to schopni lidé vůbec uvědomit, mnoho normálně smýšlejících lidí zájem nemá. Ostatně, ohlédneme-li se do historie a pak do současnosti na západ od našich hranic, vidíme neustálý boj za dodržování lidských práv, za odstranění vykořisťování. To, co jsme v minulosti měli jako samozřejmost, o to nyní na západě bojují a nemohou tam pochopit, že jsme se takovýchto výdobytků dokázali v polistopadových dobách vzdát.
  Demokracie je také o tom, aby byly vyslyšeny obě strany. Ne jen ta mocná, co vládne penězi a následně i mocí, silou ...
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).