Hlavní navigace

Názor k článku Ženy stále vydělávají méně než muži od LK - Obecně finančně většinou táhne rodinu muž. Takovej si...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 30. 3. 2006 14:02

    LK (neregistrovaný)
    Obecně finančně většinou táhne rodinu muž. Takovej si opravdu nemůže dovolit jít dělat někam za osm hrubýho. Zatímco je řada žen, které si - díky zabezpeční od muže - mohou dovolit dělat práci, která je baví a to bez ohledu na peníze, které za ní dostanou, protože finančně zajištěny již jsou. Ve svém okolí jich znám několik, naopak neznám jediného chlapa, kterého by finančně táhla žena a on dělal práci, která ho sice baví, ale finančně je nezajímavá. Nekritizuju, pouze konstatuju.
    Dále - je-li šéf blbec, vždy mu bude vadit lepší názor podřízeného bez ohledu na jeho pohlaví. Je-li šéf pohodář, nebude se cítit ohrožen lepším názorem ani od ženy, ani od muže. Takové svalování všeho na pohlaví mi přijde podobné, jako když cikáni řvou, že nám vadí, že kradou, protože jsou cikáni, čímž problém kradení svalují na svou odlišnou rasu. Ženy zase rády svalují problémy na své odlišné pohlaví.

    Cituji "lépe se mu jedná s chlapem než s ženskou". Proč by teda takovej šéf měl radši přijmout někoho jiného, s kým se mu jedná hůře? Jen proto, že je to ženská? Zkrátka vybere toho, kdo má pro místo předpoklady, odpovídající finanční nároky a toho, kdo do kolektivu dobře zapadne. Co je na tom špatného?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).