Hlavní navigace

Zelená se zelená

25. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Akciové trhy opět předvedly to, co je noční můrou medvědů spekulujících na pokles akcií a investorský nákupní apetit dnes v žádném případě nechyběl.

Akciové trhy opět předvedly to, co je noční můrou medvědů spekulujících na pokles akcií a investorský nákupní apetit dnes v žádném případě nechyběl. V 10:00 hod. byl zveřejněn německý index IFO, dle kterého se mezi podnikateli zlepšila situace a zároveň i výhled na dalších 6 měsíců.

Index DAX se pohyboval v průběhu dne okolo 7.850 bodů (+ 1,32 %) a dá se říci, že k hodnotě 8.000 bodů má výrazně našlápnuto.

I přesto, že v 16:00 hod. přišly z USA negativní informace ohledně prodejů nových domů (- 7,3 % vs. 2,1 % MoM), indexy se držely v zelených hodnotách. Dow Jones + 0,20 %, NASDAQ + 0,41 %.

Účto_tip_změny21

Z pražské burzy výrazněji posilovaly akcie ERSTE, které zakončily obchodování na hodnotě 633,30 CZK (+ 3,09 %), zatímco akcie ČEZ, kvůli sílícím obavám ohledně vývoje cen emisních povolenek a klesajících cen elektřiny na spotovém trhu, klesaly až na úroveň 609 CZK (- 2,05 %).

V současné době jsou akciové trhy v rostoucím trendu. Otázkou je však kdy na trh přijde výraznější negativní zpráva, která by mohla trhy opět zkorigovat. Zatím je však v nedohlednu a investoři tak zatím můžou naskakovat do rozjetého vlaku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).