Názory k článku Závěť kvůli insolvenci předložila až dva roky po projednání dědictví. Majetek mezitím získal jiný dědic. Komu patří?

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 10. 2024 4:47

    Desmodus

    No a teď si vemte, kdyby to během těch dvou let už prodal a pak chudák kupující :) Já myslím, že vše by mělo skončit jedním dědickým řízením. Vždyť pak zděděný majetek vám začne patřit na 100% až po 10 letech.

  • 1. 10. 2024 6:19

    Desmodus

    Ještě bych k mému předchozímu dodal. Čím více o tom přemýšlím, tím více jsem zděšen :) Jestli se na základě případu, kdy z textu plyne, že nová závěť se nenašla v bytě zesnulého, ale žalobkyně ji měla doma, přičemž měla dost času ji v dědickém řízení předložit a neučinila. Předpokládám, že dědické řízení nezačne druhý den po úmrtí. Tak jestli díky tomu bude možné výsledky dědického řízení napadat i 10 let poté,tak to bude šílené.
    Vemte si, že na padělání závěti vám stačí jen podpis a dva kumpáni jako svědci a pozor,ten padělaný podpis nemusí být ve stavu, že pismoznalec řekne, že si je jist, že to není padělek. Stačí ho zfalšovat do stavu, že si není jist tím či oním. Zrovna nedávno jsem asi na Seznamu četl přesně tenhle pokus, který nevyšel. Nevyšel však ne protože právo a spravedlnost zafungovalo :) ale protože datum falešné závěti bylo naštěstí vymyšleno na den když byl zesnulý někde v bezvědomí na JIPce. No a teď zapřemýšlejte, dědili jste a veškeré písemnosti po zesnulém jste pečlivě prošli, zkartovali, spálili a nebo jen hodili do modré popelnice?

  • 1. 10. 2024 11:33

    xls

    Aby to bylo v tomto případě opravdu spravedlivé, tak bych po přiznání paní půlky pozemku zároveň zpětně otevřel tu její uzavřenou insolvenci a z toho majetku uspokojil věřitele. Takový zázrak na druhou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).