Hlavní navigace

Názory k článku Zatímco vy chudnete, bohatí bohatnou

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 5. 2015 7:29

  Pavel (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Al e v těch knihách je kromě několika dobrých rad a myšlenek i spousta nesmyslů nebo přinejmenším nejasností. Pomineme-li rozdíly mezi daňovým systémem u nás a v USA a drobnostmi typu podnikání dětí a podobně, je mi nejasná jedna věc, jak vlastně Kiyosaki k těm penězům vlastně přišel. Na začátku jedné té knihy píše, že nocovali se ženou ve starém autě mnoho dní bez peněz. A v další kapitole je už bohatý. Ale ten mezistupeň tam není. Tak nevím. Nejsou to špatní knížky, ale není tam rozhodně všechno a rozhodně všechno není použitelné u nás.

 • 4. 5. 2015 10:42

  Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz

  tak ono ani tak nejde o to jesli a jak k penezum prisel, nejspise mu pomohla i nemovitostni bublina, kdy ceny letely vzhuru kdyz uz nemovitosti vlastnil, ale spis de o to priblizit lidem ty principy a myslenky obecne a to myslim, ze se popsal docela dobre. Proste aby se lidi trochu zamysleli do ceho davat penize, jesli budou cely zivot pouze "spotrebovavat" veci, tak je to presne o tom modelu "vyplata -> nakupy" a tak porad dokola, jak pise velkej barak, velky auto, ale do vseho furt sypat dalsi a dalsi penize, az prijde cas, kdy clovek prestane mit velkej prijem a konci.

 • 4. 5. 2015 11:49

  Visitor (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz

  Ok, ale když je někdo jeden týden bezdomovec, je pravděpodobnost toho, že druhý týden bude milionář limitně rovná nule.

 • 4. 5. 2015 11:02

  JohnBattler (neregistrovaný) ---.sitel.giganet.cz

  Tak názory uvedené v tomto článku jsou pěkný blábol. Ten Japonec si to představuje velmi jednoduše. Jednu chvíli je švorc a za chvíli kupuje činžovní dům s 12 byty. Jak si mám ty jeho rady vyložit? Mám se vykašlat na blbou práci za 20 000 Kč měsíčně, ale raději koupit nemovitosti a nebo investovat do akcií? Z čeho ty moulo? Samozřejmě, že vytvořit pasivní příjem je krásná představa a nechat peníze pracovat na mě by bylo super, ale chce to mít nějaký základ. Půjčte mi někdo 20M a jelikož myslím, že mám finanční gramotnost nadprůměrnou tak se uživím pasivně. Ale tyhle věci jsou v článku podány velmi zjednodušeně.
  To samé založit si firmu na kdejakou jednoduchou věc už dnes nefunguje. Dnes je potřeba přijít s něčím novým, leč trh už je přesycen a lze uspět jedině s inovacemi.
  Poslední věc, kdo četl "Capital in the 21st Century" od Thomase Pikketyho tak ten mimojiné dělal průzkum a došel k závěru, že čím větší je objem kapitálu, tím větší procentuální zhodnocení. Tzn. skutečně dobrý pasivní příjem lze vytvořit jen z velkého kapitálu. Představa, že vlastním nemovitosti za pár jednotek miliónů Kč a jsem do konce života za vodou není pravdivá.

 • 4. 5. 2015 18:43

  Pronajímatel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Začínal jsem v době, kdy jsem Kyiosakiho neznal, ani jsem nic chytrého nečetl, choval jsem se instinktivně. Moje první mzda před 10 lety byla 12500 Kč hrubého (něco pod 10000 Kč čistého), druhá mzda už 14500 Kč hrubého. Obě práce mimo Prahu.
  Pak jsem se přestěhoval do Prahy, kde už jsem měl 20000 Kč hrubého. Svůj byt jsem pronajímal a v Praze žil v nájmu s kamarádem, se kterým jsme se dělili o nájem. Po dvou letech v Praze jsem si vzal svůj první úvěr a koupil druhý byt. A pak další. Z práce jsem před 5 lety odešel a lze říct, že už žiji z pronájmů, byť funguji též jako OSVČ, protože jinak bych se unudil, ale ty příjmy už nejsou klíčové. Dnes už mám byty i v Praze. Nyní vyhlížím někde bytový dům, zatím mimo Prahu, na pražské činžáky nemám :-)
  Myslím si, že kdo chce, tak se z bídy dostane. Já sice na ulici nikdy nežil, ale také jsem zažil chudobu a krušná léta. Pravda ale je, že mi pomohly nízké tržní ceny bytů v mém regionu, na pražské byty bych se svou skromnou mzdou asi nedosáhl. No a samozřejmě, že jsem začal docela brzo, v době, kdy jsem ještě neměl rodinu a děti a nemusel jsem se o nikoho starat. Chápu, že s rodinou se začíná hůř, ale zase lze výdaje přesunout na partnerku, pokud rodina akceptuje riziko, že podnikání nebo pronájmy nemusí vyjít. Ale kdo se snaží, tak věřím, že mu to vyjde, byť to může trvat těch 8-10 let, jako v mém případě.

 • 4. 5. 2015 19:02

  JohnBattler (neregistrovaný) ---.sitel.giganet.cz

  Díky za reakci.
  Je vidět na vašem případě, že to jde když se chce. Ale není to zrovna jednoduché. Slušný byt v Praze stojí tak od 2,5mil výše. A přece jenom brát si hypotéku je psychicky náročná věc. Tedy pro většinu lidí. Pronájem bytu něco přinese, obvykle se udává 4-5% ročně, ale je třeba brát v potaz, že ne vždy narazíte na spolehlivé nájemníky a jednou za čas je taky potřeba v bytě něco vyměnit či provést nákladnější rekonstrukci. Když připočtu, že pronájem bytu by se měl danit, což tedy dost lidí nedělá, tak mi to nevychází jako nějaká super investice.
  Pro lidi s průměrnou mzdou je zkrátka v dnešní době nějaká akumulace kapitálu aby jim vynášel dostatečný pasivní příjem zřídkakdy dosažitelnou věci. Asi jste měl šteští, které jak se říká přeje připraveným. Ale jak jste řekl, kdo má rodinu atd. tak je rád, že vyžije nebo, že splácí hypotékou po půlku svého života vlastní bydlení a na investovaní asi není velký prostor.
  Pak jsou tu lidé, kteří se uměli dobře narodit a ti takové starosti samořejmě nemají.

 • 4. 5. 2015 19:28

  Nox (neregistrovaný) ---.sattnet.cz

  Clovek se musi jednak snazit, dvak musi mit stesti. Nekdo to treba taky zkusi, narazi na parkrat najemniky, co mu zdemoluji byt a nezaplati a priste se na to radsi vykasle, nebot s tim ma starosti a jeste to dotuje. Clovek si za svoje usili kupuje vlastne jen pomyslny los do loterie.

 • 4. 5. 2015 11:06

  mr

  To je tím, že bohatí prodávají sen, na kterém se nedá poctivě vydělat.Jejich propaganda snů a zákonů pracuje pro ně.Žádná poctivost v tom vůbec nikdy není.Dnes už je všude jen samá masáž, jak na dluh zbohatnout, aby jejich sny pracovali.Základem pro všechny jejich peníze je podvod a vysávání peněz z druhých aby upíři žili.O tom jsou všechny rady na seminářích a v knihách.K pochopení, jak se to děje se přichází parazitujícím stylem, urvi co se dá a za každou cenu když je možnost. To, co by v knihách mělo být poctivého není.Každý čas je jiný a má své výhody a nevýhody.Čas pamatuje i na ně.
  Čas jim odebere vše a v dalším budou znovu chudí. Proč potom tolik úsilí pro pár let chtíče, když se sen rozplyne a oni trpí, že už nemají tolik času si užívat to, co jim bylo dáno a následně bude odňato.Je to jako lusknutím prstů a z chytráka se stal hlupák.To, že jsou investice do budoucna o kterých se píše? Je lepší být chudý a nekrást podvodem.Žít si svou cestou svobody, která mamon neschvaluje.Jakmile si kdokoli na něco půjčí, je otrokem života, který žijí oni a jiní. Dám příklad.Jdu si pro nový pas, a starý chtějí vrátit a když není, dají vám pokutu 200 Kč.Když nesouhlasíte, řeknou, že si vás pozve správní odbor.Na správním odboru třeba v Trutnově sedí byrokrat a nepoctivá Benešová a vedoucí Kremenský a oni místo aby si vás hned pozvali odešlou dopis o pokutě ani se s vámi nebaví.
  Odvolání neplatí, protože se oni odvolávají na zákony které oni obešli a lžou.Po odvolání se na pokutu vás znovu pokutují s tím, že nemáte na výběr.Bud zaplatíte pokutu za odvolání a nebo zaplatíte poplatek za sezení správního odboru za to, že se vámi zabývají.Stejně zaplatíte.Přitom si vás předběžně naschvál předtím nepředvolali.Pas se našel, vrátil a nový zadržují a nevydají-li. Nedali vám žádnou lhůtu.Odvoláváte se na podjatost, špatné zákony, ke kraji, což oni nechtějí a znemožňují vám naprosto vše.Neodpovídají na vaše odpory, požadavky, názory, pravdu atd.Ignorují vás. Soukromé odvolání ke kraji je opět byrokratizmus a cenzura vašich odporů.Tak si přicházejí k penězům lehce bez dřiny pro špatné zákony atd.To se stalo.Skutečnost je ta, že každý dnes okrádá každého bez postihu, aniž chápe jak se to děje.A to je smyslem seminářů a podvodu.
  Nechtít moc, znamená, nedělat si starosti z těch, kteří vám je vnutí a zneužijí vaše vlastnosti a povahu ke svému nedokonalému, dočasnému a udřenému štěstí otroka, který nechápe, že všechny vymoženosti života a že se nedají koupit a zneužít.Mnozí žijí na dluh z jejich nečestných nabídek.Vidíme v TV.A kolik lidí je v dluzích? Na 90%.!! To je výsledek jejich snažení, jak každého dostat na svou cestu pouze jejich štěstí, aby je peníze ovládali.A oni skutečně ovládají.Jediné co je v knize pravda, že poctivostí se v dnešním světě a čase každý dostane do problému.
  A zbohatnutí je jediný způsob, jak se bránit proti neustálému zvyšování ceny peněz a života, pro chamtivost a mamon těch, kteří mají stále málo a bojí se toho, že je jiní o jejich cestu okradou a zvýší životní úroveň.Peníze nepracují pro čas, ale lidé pro peníze.Když by se správně užívali, bude si za ně každý užívat a v obchodu špatných rad ztrácí cenu.
  Lidé, kteří už nemohou a nebo nejsou ochotni pracovat pro jejich chamtivost, mamon a nabídky půjček a reklam jdou hlouběji do hlubin chudoby.
  Bezohlednost těchto upírů je bezedná a ve své nemoci se nezastaví před ničím.

 • 4. 5. 2015 13:22

  Jan (neregistrovaný) 91.228.45.---

  Nezaplatit společníkům a prodávat diskutabilní, předražená školení ve stylu zdejších šmejdů. To je recept na úspěch zmíněného pána.

  On August 20, 2012, one of Kiyosaki's companies, Rich Global LLC, filed for bankruptcy in Wyoming Bankruptcy Court.[51] The move followed a ruling by a U.S. District Court jury that former business partners of Kiyosaki were entitled to $23,687,957.21 of the profits from events they helped to set up for Kiyosaki including a 2002 appearance at New York's Madison Square Garden. A spokesman for Kiyosaki asserted that the amount of the award exceeded the value of Rich Global LLC and that Kiyosaki would not use money from outside the company to meet the judgement.[52]

 • 4. 5. 2015 15:21

  jsk (neregistrovaný) ---.138.broadband3.iol.cz

  své pracovní síly, musí zákonitě chudnout. Podstatou bohatství je okrádat ostatní více, než oni okrádají vás..

 • 4. 5. 2015 16:27

  jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz

  tak jako mnoho jiných v této branži "prodávání snů"
  1) poradí vám, jak udělat z jednoho milionu dvacet (což by možná zvládl leckdo) - ale nikdy vám neporadí, jak vydělat ten první. ani o tom svém prvním melounu.
  2) ta rada je navíc super - kupte něco, co bude za deset let dvacetkrát dražší, a počkejte si. drobný detail, že tohle chtějí všichni, ale málokomu se podaří. takže ani kyiosaki vám neporadí, co je to "něco" jehož hodnota poroste.
  3) většinu svých peněz vydělal prodejem svých legračních knih a přednáškami - nikoliv investicemi, o kterých drze píše.

  závěr? přesvědčte lidi, at si od vás kupují rady. na tom se nedá prodělat. všechno ostatní bohatství je jen o štěstí, o náhodě, případně o dobrém sňatku či dědictví.

 • 4. 5. 2015 22:30

  czhunter (neregistrovaný) ---.n.cbsn.cz

  Jinde než v Česku.

  Protože podle NOZ jste za rady udílené za úplatu ("prodávané rady") také hmotně zodpovědný.
  Jak to dopadne v reálu, toť otázka, protože reálně to tuším soud ještě neřešil, ale možná se na tom prodělat dá.

  Knihy Kiyosakiho mě moc nebaví, jsem zvyklý na vyšší literární úroveň.

 • 4. 5. 2015 22:48

  Lemming (neregistrovaný) ---.jablonka.cz

  Samozřejmě je potřeba dávat vhodně zvolené rady. Třeba "vydělávejte víc, než utrácíte" :D

 • 5. 5. 2015 9:14

  czhunter (neregistrovaný) 213.168.177.---

  Obávám se, že za takové rady byste ukrutně nezbohatl.

  Lidé jsou ochotni pořádně solit jen za rady na hranici zázraku a extrémní nepravděpodobnosti, typu:

  Tyhle fondy kupte a vyděláte miliony.
  Snězte tenthle kořínek a do dvou týdnů vás ta rakovina přejde.
  Jupiter v konjunkci se Saturnem způsobí, že potkáte prince na bílém koni.

 • 2. 7. 2015 14:56

  sabina (neregistrovaný) 46.227.13.---

  Tak tuhle knížku jsem nikdy nečetla, ale slyšela jsem o ní. Je fakt, že když člověk začne přemýšlet trošku jinak, tak se může stát spousta věcí. Já se třeba vždy dívala skrz prsty na investice a obchodování na burze. Ale pak jsem poznala mého teď už manžela a postupně na to měnila názor, protože mi začal vysvětlovat jak všechno funguje a už jsem v tomhle odvětví začala mít jasno. Později mi doporučil investičního poradce z Garant Trading Investment a přes něj už sama začala investovat. Začátky nebyly úplně ideálně, občas jsem o něco přišla, ale s tím se musí počítat a jelikož mám vždy peníze rozdělené do vícero produktů, tak to tolik nebolelo. No ale nebýt manžela, který by se dal označit jako "bohatý táta", tak mám peníze někde uložené na účtu a žiju úplně jiný život než teď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).