Hlavní navigace

Názory k článku Zahraniční studijní pobyt - rozumná investice (4)

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 2. 2012 16:50

  Markéta (neregistrovaný) ---.rev.stofanet.dk

  Dobrý den Petře,

  děkuji za velmi zajímavé čtení. Musím říct, že se s mnohými věcmi zmíněných v těchto článcích o studiu v zahraničí ztotožňuji.

  Sama jsem absolventkou zahraniční vysoké školy v Dánsku a brzy to budou 4 roky, co jsem se kvůli studiu na vysoké škole přestěhovala do Dánska. Moc lidí to v ČR neví, ale máme možnost studovat v Dánsku na vysokých školách bez poplatků za školné (!) na velmi kvalitních univerzitách. Univerzity, kde výuka probíhá v anglickém jazyce a třídy jsou složeny ze studentů z celého světa, nabízejí opravdu rozličné programy. Mezi obory se dají najít obory technické, managerské, designové, architektura,fi­nanční, grafické, cestovní ruch, umělecké a mnoho dalších!

  Kromě výše zmíněné výhody neplacení školného, jsou další výhodz jako možnost studovat v mezinárodním prostředí, naučit se perfektně anglicky, získat přátelé po celém světě a hlavně díky široké nabídce oborů.
  Kromě toho Dánsko používá progresivní metodiku výuky, která je výrazně méně hierarchicky založena, což znamená, že student a profesor mají více otevřený a přátelský vztah. Vyučující jsou si vědomi faktu, že jsou na škole pro studenty a ne naopak. Důraz se neklade na memorizování učiva tak, jako můžeme znát z ČR, ale spíš na řešení konkrétních problémů formou projektů, prezentací atd. Také je na většině oborů povinná praxe místo jednoho školního semestru. Ta může být ve firmách po celém světě!

  Snažím se rozšířit možnost studia v Dánsku mezi lidmi v ČR a pomoci budoucím studentům se všemi potřebnými kroky k přijetí. Více informací se dá najít na www.scandinavianstudy.com/cs a nebo se dá napsat přímo mě na marketa@scandi­navianstudy.com

  Zaujalo Vás studium v Dánsku?:)

  S pozdravem,
  Markéta

 • 1. 3. 2014 20:18

  karol (neregistrovaný) 88.103.6.---

  Já byla na jazykovým pobytu kvůli angličitně a opravdu je to k nezaplacení, skvěle jsem se tam rozmluvila..pokud se někdo rozmýšlí doporučuji agenturu Intact, s tou jsem byla na pobytu kvůli aj v anglii a nemělo to chybu :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).