Hlavní navigace

Začátek „dlouho“ očekávané korekce?

18. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Evropské trhy zpočátku dne navázaly na pozitivní vývoj v USA. Klidné obchodování však vydrželo jen chvíli a investoři po zprávě o prodeji aut v Německu začali prodávat.

Evropské trhy zpočátku dne navázaly na pozitivní vývoj ve Spojených státech. Klidné obchodování však vydrželo pouze chvíli a investoři po zprávě o prodeji aut v Německu začali postupně prodávat. Evropské akcie tak zažily počtvrté v řadě výprodej. Ve 27 státech eurozóny poklesl v březnu počet nově registrovaných automobilů o 10,2 %. V předchozím měsíci byl zaznamenán pokles o 10,5 %.

Z korporátních zpráv, které ovlivnily obchodování stojí za zmínku, že společnost Bayer (-4,8 %), největší německý výrobce léků, prohrála u odvolacího soudu v USA. Soud se týkal patentu na výrobu antikoncepční pilulky Yaz.

 Firma Cirrus Logic (-15,69 %), která je dodavatelem společnosti Apple, v úterý večer odhadla, že její čtvrtletní tržby se budou pohybovat mezi 150–170 miliony dolarů. To je výrazně pod odhadem trhu, který čekal více než 190 milionů dolarů. Společnost zároveň varovala před růstem svých zásob na rekordních 23,3 mil. dolarů a odůvodnila to sníženým odhadem prodeje jednoho produktu od nejmenovaného zákazníka. Na trhu převládla obava, že se jedná o telefon iPhone, který čelí ostré konkurenci chytrých telefonů založených na konkurenčním systému Android. Akcie Apple (-5,5 %) reagovaly na tuto zprávu poklesem na nejnižší hodnoty za poslední rok.

Účto_tip_změny21

 Evropské trhy zakončily obchodování výrazně v červených číslech. Index DAX 7.503,03 bodů (-2,34 %), FTSE 100 (-0,96 %), CAC 40 (-2,35 %) a DJ EuroStoxx 50 (-2,14 %).

Další směřování trhů může ovlivnit béžová kniha, která bude reportována po zavření evropských trhů a čtvrteční žádosti o podporu v nezaměstnanosti.

Autor článku

Autor pracuje jako makléř ve společnosti Cyrrus.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).