Hlavní navigace

Názory k článku Zabezpečte si automobil!

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 26. 7. 2007 23:30

  Ramon68 (neregistrovaný)
  Měl byhc připomínku k mechanickému zamykání převodovky.
  K zamykání převodovky je nutné aby vozidlo parkovalo zadní částí k pevné překážce a ještě z kopce, aby nešlo po sešlápnutí spojky vytlačit. Toto nejenom, že málokdo ví, ale i kdyby tak takových míst bude jako šafránu. Protože jinak zloději vozidlo vytlačí z řady a po nastartování mohou odcouvat několik set metrů kde budou mít čas na překonání nebo na najetí na přistavený přívěs, nákladní auto apod. Až mne zaráží, že pojišťovny na to dávají slevu, kdežto na tajný vypínač, zamezující přívodu paliva ne a to si myslím, že je daleko účinnější pokud není na notoricky známých místech. Už nepomůžou ani GSM alarmy protože slušnější zloději chodí s rušičkou. Abych jen nekritizoval nějakou radu bych měl. Pokud má vozidlo trochu slušný zámek zapalování a volant neutrhne malý kluk, je dobré mít jiný klíč od spínací skříňky než všechny ostatní, pak si ho nemají podle čeho udělat, když vytrhnou třeba ze dveří. Za další bych zrušil různá táhla od řidiče. Dokud nebyly, rezervy se téměř nekradly, komu by se je chtělo tahat přes sedadla, ale když si může pohodlně otevřít od řidiče proč né. To samé bych udělal s motorovým prostorem - na zámek, pokud má auto centrál je to bez problémů. Dále pak si zloději si nosí svou řídící jednotku - ztížit přístup k ní, použít speciální bezpečnostní šrouby, další čidlo apod.
  Alarmy: jen na dálku, aby nešly zkratovat přes blinkry, odolné proti vysokonapěťovému šoku. nepsat na okna značku. alarmu.
 • 27. 7. 2007 7:45

  nesdělím (neregistrovaný)
  Zajímalo by mne také porovnání se statistikou před r. 1989. Kolik tehdy bylo automobilů, kolik se jich ukradlo, kolik se jich podařilo najít ... Před 89 snad ani žádná zabezpečovací zařízení nebyla, technická úroveň škodovek a dalších výkřiků techniky z RVHP také nebyla na nejvyšší úrovni ...

  Na druhou stranu, pokud stát nedokáže svým občanům a jejich majetku zabezpečit náležitou bezpečnost, měl by s tím něco dělat. Místo snižování sazeb trestů a přeřazování hranic trestných činů do přestupků zavést znovu trest smrti, systém 3x a dost atp. V zemích, kde za ukradenou maličkost sekají ruku, je kriminalita daleko menší, i když trest není humánní a mnozí nebudou s metodou oko za oko, zub za zub zřejmě souhlasit, ale nejsem zvědav na urážky typu pana D. nebo Jezevce - když si dovolí mít někdo jiný názor než "většina" čítající bohaté lobisty hledící sobecky jen na svůj prospěch.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).