Hlavní navigace

Názor k článku Za neznalost zaplatíte. Testovali jsme finanční produkty a hledali nekalé praktiky od já - Od 1. 12. 2016 může občanům půjčovat peníze...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 28. 12. 2017 22:54

    (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Od 1. 12. 2016 může občanům půjčovat peníze jen právnická osoba s trvalou finanční rezervou nejméně 20 mil. (plus další podmínky). To splňuje Zonky, ne tzv. investoři, kteří přes ně půjčují. Takže poskytovatelem úvěru je od té doby Zonky. Stejně to bylo u Benefi.

    Zonky je dceřinná firma Home Creditu, který má sílu držet tento aktuálně ztrátový projekt. Nyní ho má jen k testování možností p2p, během pár let se prý stane ziskovým. 99 % (prostě obrovské číslo) žadatelů na p2p tvoří zoufalci bez práce, předlužení, s nízkými příjmy, se zapráskaným Solusem, bez doložitelných příjmů, s exekucemi, v insolvenci. Jenže náklady (reklama) na jejich registraci jsou stejně vysoké jako na smysluplné klienty. Na to dojeli v Benefi, Loanisu.

    Ostatní p2p platformy zřejmě doufají, že se mezi občany objeví podnikatel a investor poskytne podnikatelský úvěr (pak provozovatel získá svůj poplatek), nebo jsou to projekty vyloženě jen na podnikatelské financování. Ještě existuje varianta, že některý investor svolí k profinancování, ale přiměje žadatele-občana, aby se kvůli tomu stal žadatelem-podnikatelem (fakticky naoko, živnost vznikne pouze formálně). To je však snadno napadnutelné. Nemluvě o tom, že by investor stejně vždy požadoval zajištění nemovitostí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).