Vlákno názorů k článku Pět tisíc měsíčně by měl platit na dítě rodič s průměrnou mzdou od paty - Dobry den Pavle, asi se oba shodneme v nazoru, ze...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 4. 2010 13:04

    paty (neregistrovaný)

    Dobry den Pavle,
    asi se oba shodneme v nazoru, ze nejlepsi pro dite je jednoznacne fungujici rodina, tedy zadne rozvodove tahanice atd.,ze? Ale jak toho docilit?Dat jako povinnost budoucim rodicum projit pschologickymi testy tak jako je tomu u rodicu,kteri se snazi adoptovat dite? To by asi lidstvo brzy vymrelo…Netvrdim, ze pro kazde dite je nejlepsi volbou stridava pece, vlastne ani takove dite z meho okoli neznam.Pokud si dobre vybavuji spoluzaky, kolegy a kamarady pochazejici z „rozvracene rodiny“, pak ve vetsine pripadu i v dospelosti trpi odcizenim, nezajmem… od sveho otce.Osobne jsem mela stesti, ze jsem tuhle situaci nezazila.Ted je otazka, proc vsichni ti tatinkove jsou tak cizi vlastnim detem.Vy, si myslite, ze pri navsteve 1* za 14 dni budete mit takovy vliv na vychovu jako matka? Ono se Vam taky muze takhle stat, ze prestoze dite ma vase geny, tak diky vychove budete mit pocit, ze jste si naprosto cizi.Souhlasim s Vami, ze v pripade, kdy rodice deli napr nejakych 300 kilaku je stridava pece nevhodna. Na druhou stranu co se tyka rozdilnych jazyku, pak z vlastni zkusenosti vidim, ze deti nemaji problem prechazet z jednoho jazyka do druheho /dcera vyrusta ve trijazycnem prostredi/Nemusite se mnou souhlasit, ale presto zustavam zastancem stridave pece a predevsim jejiho sirsiho prosazovani.Je to pdle meho nazoru, trochu jak s demokracii – je daleko od toho byt dokonala, ale zatim nikdo nevymyslel neco lepsiho.Preji pekny den.

  • 25. 4. 2010 18:45

    Jarmila (neregistrovaný)

    Paty, střídavá péče není špatná, ale není samospasitelná, nejde ji aplikovat všude a vždycky. Občas jeden z rodičů prostě to dítě mít nemůže (pracovala jsem kdysi v dětském domově, kde matka zemřela, syn byl tedy soudně přiřčen do péče otce. Jenže otec se dopouštěl trestné činnosti, šel na 8 let do lapáku a syn skončil v DD. Nakonec jsme museli zabavovat i dopisy otce synovi, protože mu každých 14 dnů psal, že si vyřizuje propuštění a do měsíce si ho vezme domů. Po roce byl kluk na psychické zhroucení, protože tátu by předčasně nepropustili ani omylem, jak jsme zjistili dotazem u soudu i ve věznici, ale kluk by se do těch 8 let stoprocentně psychicky položil. A můžete se do mně klidně navézt, že se v DD rozhodlo mu dopisy od otce nedávat, že to nebyla žádná demokracie. Nebyla a pro zdravý rozvoj toho kluka, tenkrát asi 13-letého, to bylo jen dobře).
    Navíc v Čechách je často limitem vzdálenost bydliště rodičů a jejich majetkové poměry. Jak chcete převážet dítko každých 14 dnů od jednoho rodiče ke druhému, když bude mít rodiče, kteří žijí od sebe třeba 100 km a jeden z nich nebude mít auto a bude mít malý příjem (třeba žena na rodičovské dovolené)? To jí to ježdění s dítětem sem a tam soudně nařídíte?

    Pročtěte si debatu nahoře. Vidíte tu demokracii? Ženské jsou jen k***, neschopné a chtějí chlapy zneužít. Jen asi v jednom příspěvku je, že děti za to nemůžou, protože jsou moje. U ostatních se divím, že se v tomto státě ještě něaké děti ještě rodí.

  • 25. 4. 2010 20:13

    Paty (neregistrovaný)

    Dobry vecer Jarmilo,
    jak uz jsem psala, souhlasim s tvrzenim, ze pri vetsi vzdalenosti bydlist rodicu je uvaha o stridave peci opravdu sporna az spis nemozna, ze…
    Ja, ovsem znam az na dva pripady, ktere spadaji prave do kategorie „neuskutecnitelne diky vzdalenosti“, spise pripady, kdy rodice bydli ve stejnem meste, presto si muzi muzou o stridave peci jen nechat zdat, proc? Proc je matka dulezitejsi nez otec? Kdyz si predstavim situaci, ze se s partnerem rozejdu a on mi nebude moc prijit na jmeno a bude me pomlouvat na kazdem rohu atd atd, myslim, ze ho nejak budu i chapat, je to nas rozchod/at uz z jakekohokolv duvodu/, nase krivda,nase nenavist…ale asi nejvic by mne ranil, kdyz by nejevil zajem o nase deti,kdyz by se na ne vykaslal. A jsem presvedcena,ze spousta chlapu by uvitalo mit moznost pecovat zcasti o deti a pokud ne, Jarmilo, pokud by jeden z rodicu rekl u soudu, ze se odeti starat nechce, pak at plati a poradne..treba i pulku sveho platu.I kdyz nevim, jak to bude stat resit s neplatici, zvlaste kdyz povinnost pracovat ve vezeni je zrusena…takze to zase zatahne cela spolecnost.A co vnimam take jako velice negativni, ze my zeny pouzivame deti jako „zbran“ a umoznuje nam to opet nas soudni system, ktery uprednostnuje matky a my to vime, takze k soudu prichazi vetsina zen v klidu a jen s otazkou „tak kolik mi bude muset platit, ha?“Na druhou stranu je mi jasne;ze ne vsichni tatinkove by radi vymnenili bezstarostne klaboseni v hospode s dalsimi kumpany za kazdodenni starost o dite, tak naivni taky nejsem, ale presto…

  • 25. 4. 2010 20:39

    Jarmilla (neregistrovaný)

    Vpodtatě máte pravdu, jen neříkejte „my ženy“. V tom případě asi nejsem žena. Mne osobně velice mrzelo, když ex hodil dítko k ledu a myslel si, jaký je geroj, když na něj zapomněl, počínaje výživným a konče třeba dotazem, jak se dítko má. A abych pravdu řekla, já jsem si dalšího chlapa hledala právě podle jeho vztahu k jeho dětem. Kdybych přišla na to, že se za ně stydí nebo jim nic nedá, vzala bych roha.

    Ono se říká, že soudní systém nadržuje ženám, já asi měla smůlu a asi nejsem žena. Když mi MBA (mladý, blbý ambiciózní) soudce napsal do rozsudku, že ex nemůže platit dítku výživné, protože jeho jediným kulturním vyžitím je návštěva místního pohostinství, na což má údajně plné právo (!!!), podala jsem odvolání a u krajského soudu mi pak ruply nervy a nepřejte si slyšet, co jsem jim tam řekla, i když oni za to nemohli, byli jen odvolací soud. Předsedkyně soudu se mi jménem všech zúčastněných omluvila!!!! (a asi onomu soudci pak něco peprného do telefonu řekla, ale to si jen domýšlím, u toho jsem nebyla). Rozsudek byl zrušen, vrátil se na okresní soud, věc byla přidělena jiné soudkyni a ta bez problému zvýšila výživné z 1.000,– Kč na 2.000-Kč pro tehdy 19-letou studentku VŠ (správně to měla podat dcera, ale já to psala jako její zástupce a u soudu jsem byla taky jako zástupce, protože dítko v té době studovalo v zahraničí).

    Já bych osobně pro střídavou péči byla, ale o osobní, nikoli prováděnou prarodiči nebo najatými osobami. Řada chlapů totiž fakt nechápe, že žena, která pečuje o menší děti, třeba nemusí sehnat vhodnou práci a musí vzít zavděk prací méně honorovanou. Rovněž tak málokterý chlap přebalí pos*** dítě a už prakticky vůbec nenajdete chlapa, který by uklidil zvratky, když se stane že dítě onemocní. Mají tendenci to hodit na ženskou, to je přece její vina, to ona se o dítě málo starala. I když i tady se výjimky najdou. Musím ale uznat, že situace se mění, V mladší generaci (dneska ve věku kolem 30–35) je už situace lepší.

  • 26. 4. 2010 17:04

    bez přezdívky

    Nějak se do toho zamotáváš Jarmilo. Před pár dnama jsi psala, že jsi ho odkopla ty.

    Jen jestli ta tvoje dcera neodešla do zahraničí hlavně proto, že se za tebe stydí…

  • 27. 4. 2010 8:42

    Jarmila (neregistrovaný)

    Odkopla? Jo, návrh na rozvod jsem podala já, ale že bych ho odkopla? Slušný a pracovitý chlap se neodkopává, to je poklad. Já byla po rozvodu v lepší situaci než před ním, ubyla mi péče o chlapa. On měl představu, že ho nakonec budu živit, to nevyšlo, tak se nakonec nasáčkoval k matce a ta ho pak živila z důchodu. Takový masochista já nejsem. Jestli chceš, tak tě k němu s radostí vezmu na exkurzi, uveď datum, kdy máš čas (ale cestu platíš ty).

    Dcera v zahraničí studovala (a dvakrát hádej, kdo jí ta studia platil, když už tu ze mně děláš krkavčí matku. Myslíš, že to je levná záležitost? A jsem šťastná, že tam byla, a jsem hrdá na to, co dokázala).

  • 20. 5. 2010 1:44

    BLEK. (neregistrovaný)

    Důležité je, aby ti rodiče ani dítě nebyli psychopaté.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).