Podíváme-li se pravdě do očí, musíme přiznat, že stavební spoření je odporný buržoazní přežitek. Dává lidem zcela nepochopitelně možnost, aby se svobodně rozhodli, zda vydělané peníze projedí, nebo zda svou spotřebu o několik let odloží a dostanou za to od státu nazpět pár korun z daní, které mu odvádějí. Taková nehoráznost se musí nejprve omezit, a pak raději rovnou zrušit a zakázat! Kam by to vedlo, kdyby to dál vedlo, ptám se. To by se nakonec mohlo stát, že někdo bude spořit a dostane peníze jen tak za nic a jiný, který nespoří nedostane nic! Hanba! Fuj! Kde je pak rovnost všech se všemi?!? Přitom státu se peněz nedostává! Neřeknu, kdyby mu přebývalo, ale takto?!? Kdo nám pak zaplatí všechny ty dálnice, stíhačky a předsedy valných shromáždění s jejich aparáty? Kde vzít na podpory soudruhům, kteří nepracují a kteří chtějí mít stejně, jako soudruzi, kteří pracují? A co teprve dávky pro soudruhy tmavé pleti, kteří ani nikdy pracovat nebudou? To chcete, aby zase soudruhu řediteli státních drah odpojili elektřinu? Tentokrát už možná nadobro?! To si vezmete na svědomí, vy křečkové a vlastizrádci, kteří hamouníte své našmelené nečisté peníze ve stavebních spořitelnách? Kdo seje vítr, sklidí bouři. Vypořádáme se s vámi po našem, po sobotkovsku!
Do hrobu??? Chlapče nešťastný, otevři oči. Z hrobů jsme dávno vylezli. A ne-li přímo z hrobů, tak ze skrýší, kam jsme zalezli se staženými zadky koncem roku 1989. Jo, tehdy jsme se báli o krk. Jenže udělala se tučná tečka a my jsme pochopili, že se věšet nebude. Soudům se smějeme a rozkrádáme dál, co se dá, teď pod rouškou podnikání.Tak jsme se tak nějak přizpůsobili situaci. A čekali na příležitost. Vidíš, ona přišla. Dnes jsme na tom lépe, než kdy dřív. Soudruzi ve vládě se sice ještě trochu tváří, jako že těmi pravými soudruhy nejsou, ale podle skutků poznáte je! Už chápeš? Ne do hrobu, ale k moci. Je jen otázkou času, kdy se tito soudruzi veřejně přihlásí k soudruhům pravověrným. A to si piš, že ani tuto příležitost si ujít nenecháme. Zatočíme s nimi, tak, jako jsme to udělali v osmačtyřicátém. Jen se neboj, navlékneme to tak, že nám národ bude zase tleskat.
Jako lvi budeme hájit levné žrádlo a regulovaný nájem! Na to se u nás přece slyší. To víš, doba je taková -- soukromé televize vysílají komunistické seriály, ministři z pravicových stran dělají ultralevou politiku a lidi slzí při vzpomínce na dobu, kdy jsme tu vládli. Tehdy taky žádné stavební spoření nebylo, všichni měli stejně a byl klid. Že tehdy nebylo pomalu co do huby a čím si utřít zadek, natož pak zbožím narvané super a hypermarkety? Že neexistovala Nova a kdyby tehdy byl internet, tak by se nejspíš za svévolné připojení se k němu zavíralo na deset let? Tomu už dnes nevěří snad ani ti, kteří to zažili. Že se nesmělo volně cestovat nikam, kromě NDR a MLR a mnozí nesměli ani tam? Stejně všichni nejradši sedí doma. Že se za některé knihy zavíralo a sledování zahraničního rozhlasu nebo televize bylo jaksi "o hubu"? Koho takové věci zajímají?
Důležité jsou tři věci -- levné žrádlo, sociální rovnost(ářství) a TV Nova. Ty první dvě věci lidem slíbíme a ta třetí nás podporuje. To uvidíš, jak to na Nově podají lidu, aby správně pochopil, že odebrání peněz ze stavebního spoření je jen a jen pro jeho dobro.
A ještě nevyhazuj tu rudou knížku (KSČ, ROH, SSM, SČSP, ..?), kterou máš možná ještě doma někde schovanou. Brzy ji rád oprášíš.
Vtipné :-)
Základem problému je, že profesionální nemakačenkové mají stejné volební právo, jako pracující menšina. Tomu odpovídá (předvolební) politika těch, co rozhodují, resp. rozhodovat chtějí.
Bylo by možná ku prospěchu věci, pokud by k volbám mohli pouze Ti, kteří tvoří zisk = platí daně. Politika by se jistě změnila a určitě k lepšímu.
A že by to bylo nedemokratické? Za prvé - zkusme uhádnout, kde třeba před sto lety (1902), bylo volební právo pro ženy. Za druhé - přijdeme o něco, pokud lůza nebude volit ?