Názory k článku Vyplatí se odejít pracovat do zahraničí?

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 6. 2003 14:19

    Petr (neregistrovaný)

    Nelze srovnavat jen vydelkem, ten bude po odecteni nakladu asi stejny. Urcitou motivaci muze byt skutecnost, ze v jinych zemich (treba Nemecko) plati zakony a policista nebo urednik si nedovoli to co tady. Take se tam obvykle citite bezpecneji. Nevyhodou je pak urcita frustrace z toho, kdyz se po case vratite zpet do tohodle bananistanu, kde je postaveni obcana vuci statni zvuli otresne.

  • 6. 6. 2003 22:48

    Dusan (neregistrovaný)

    Mne spise na Cechach frustruji neexistujici sluzby na poradne urovni a minimalni nabidka v obchodech.

  • 9. 6. 2003 10:42

    Petr 2 (neregistrovaný)

    Nabidka v obchodech je na zcela srovnatelne urovni, pokud teda nenakupujete v konzumu nekde v Senohrabech

  • 9. 6. 2003 10:51

    xX (neregistrovaný)

    Opravdu? Nejak jsem si nevsiml, ze by vyber syru, koreni ci ryb nejak odpovidal odpovidajicimu obchodu napr. v Mnichove .... Ani v hypermarketech jako je Tesco/Carrefour. Nemluve o tech nehoraznych cenach u takoveho zbozi pokud ho maji (treba i 2x tolik proti cene treba ve Vidni) ....

  • 9. 6. 2003 15:40

    Petr 2 (neregistrovaný)

    Nabidka odpovida poptavce. Ano, drazsi zbozi neni v obchodech pro bezne spotrebitele (Tesco, atd.), ale vsechny potraviny/suroviny u nas (ted mluvim o Praze) lze sehnat. Syry, ryby, koreni, cokoliv. A ceny jsou nizsi nebo stejne nez ve Vidni nebo v Mnichove (obe mesta navstivim obchodne nekolikrat do roka).

  • 12. 6. 2003 18:35

    Dusan (neregistrovaný)

    Obecne je problem pokud zacnete trochu vybocovat ze standardu, nemusite nakupovat ani extremne drahe veci, staci chtit neco mimo mainstream. Naprosta vetsina obchodu totiz dovazi ze svych skladu na zapade jen zakladni rady. Takze napriklad zjistite, ze znackovy prodejce obleku ma sice na vyber cca 10 typu, ale nektere z nich jenom v jedne velikosti. V pripade dotazu na ostatni vam reknou, ze mozna jina velikost dorazi v pristi dodavce zbozi za tri mesice (typicky Hugo Boss na Mustku, i kdyz uz se lepsi jeste pred rokem dostavali zbozi jen dvakrat do roka).
    Dalsi problem je, ze pokud chcete nejake lepsi zbozi musite jit do vybranych obchodu. Klasika je Tesco v Letnanech, kde na snad hektaru prodejni plochy nenajdete jediny syr ze Svycarska. Krome toho treba co se tyce ostatnich mlecnych vyrobku maji cca polovinu toho co bezna lokalni samoobsluha v beznem nemeckem mestecku stredni velikosti.
    Dalsi vec, ktera mne strasne toci je uroven sluzeb. Naprosta vetsina firem zije stale za socialismu a chapou pracovni dobu jako idealni cas kdy si clovek ma zaridit opravu auta, prevzeti baliku, opravu v byte atd. Nikdy jsem napriklad nepochopil existenci autoservisu s pracovni dobou 9 - 17 (idealne jeste v patek do 15:30, at jsme brzo doma).

  • 7. 6. 2003 13:14

    All-in-one (neregistrovaný)

    Máte pocit, že se k vám nebudou v zahraničí chovat jako k levné pracovní síle, která umožňuje udržovat mzdy "nízko"?

  • 3. 5. 2014 17:12

    Co chcete víc, Češi? (neregistrovaný)

    Byla jsem snad pracovně snad už všude (chybí už jen Finsko) a když se ke mně choval někdo ze zaměstnavatelů neseriózně, tak to byl někdo, kdo už měl vlastní zkušenosti z pracovní sféry v jedné z postkomunistických zemí, jmenovitě z Česka.
    Když se ale člověk obrní (a někdy to může trvat i delší dobu než plánoval), tak zjistí, že má na Západě opravdu více podpory.
    Když zajdete ale na pracák či sociálku kdekoliv v Česku, tak se pouze jedna paní z deseti k vám chová laskavě. A to je myslím pořád málo. V Itálii se mi nikdy nestalo, že by se na mě někdo na úřadě hnusně obořil "že ho jen otravuju a že nemá přece na starosti jenom mě". Totéž v Německu, Rakousku, Anglii i Francii a ve Španělsku.
    V Čechách je prakticky první "demokraticky smýšlející generací" až teprve generace lidí, co se narodili koncem 80. let. Ostatní zažili ještě i na SŠ i na VŠ tvrdý totalitní režim, kdy se student nesměl zeptat "proč?", protože by vybočoval z řady. To se drží dodneška ovšem nikoliv ve školách, nýbrž v pracovním prostředí, kam generace Husákových dětí teď přešla. Všechny Husákovy děti buď těžce a tvrdě pracují, anebo jsou nezaměstnaní. Zlatou střední cestou je pak odchod do zahraničí... prakticky všichni potomci filmařů a lidí z dalších profitujících branží odešli postupně během 90. let a po roce 2000 do zahraničí, kde už zůstali a do Čech přijíždí jen občas. Za dob železné opony emigrovalo až 200 000 lidí. Psal tehdy bolševik. Postkomunisté (tedy dnešní demokraté) ovšem už neuvádí, že v posledních deseti letech odešlo do zahraničí z důvodu lepších pracovních i sociálních možností více než celé dvě generace... tatáž situace platí i o dalších postkomunistických zemích, kde prakticky vládnou bývalí komunisté převlečení do demokratických obleků manažerů a právníků. Individuální názor ale pořád ve všech bývalých zemí komunistického bloku zůstává skrytý a nesmí se zveřejňovat. A pokud ano, pak jen zkresleně.
    I v běžné hospodě jakmile se objeví někdo "přemýšlející", tak bývá okamžitě odpálkován, protože lidi se v Česku pořád bojí mluvit o politice nahlas. Zvlášť teď, když spousta lidí šťastně horuje a vzpomíná na zlaté komunistické časy.
    Každý Čech je skeptik, skeptik, skeptik. Nikdo nic nevidí pozitivně. A jestliže člověk nemá nikde zastání, pak je asi NĚCO NĚKDE špatně.
    Jen nechápu agentury pro výzkum veřejného mínění a podobné pochybné instituce, kde berou ty údaje, že průměrný Čech bere 24792 Kč čistého měsíčně. A proč teda stále víc a víc lidí odchází za prací do zahraničí? :-)
    Problém je v české ekonomice. Nikdo nekontroluje "švarcsystém", kdy každá prodavačka ale teď už i ostatní profese, pracují sice na hlavní pracovní poměr ovšem pouze na Dohodu (nikoliv na Smlouvu) či IČO. Zaměstnavatel pak za ně tím pádem nemusí platit sociální a zdravotní pojištění. Tím pádem česká státní pokladna nemá co danit a chybí jí tím pádem peníze. Tečka.
    Další věc je, že každý druhý vysokoškolák vám klidně řekne, že není pravda, že v Česku už nejsou české firmy. Vždyť přece Česká spořitelna nebo Škodovka jsou české, ne? To když slyším od 30i-letého či 20i-letého inženýra, tak se směju. :-) Český je jen název, majoritními vlastníky jsou dávno Němci, Rakušané anebo Amíci. A kam jdou tržby? No do které země? Že by do české státní pokladny? Hahahahaha. :-)))
    Prostě postkomunističtí politici prodali do ciziny co se dalo. Lázeňský trojúhelník v Čechách patří dávno do samosprávy Rusů, pražské centrum vlastní Italové.
    Co chcete víc, Češi?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).