Hlavní navigace

VSS KB: Raději nevolejte

19. 7. 2002
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Potřebujete poradit? Zavolejte na informační linku! Ale než zvednete sluchátko, obrňte se trpělivostí a pevnými nervy. Nebo raději nevolejte, co potřebujete vědět, se stejně nedozvíte a jenom si zkazíte náladu jako paní Brabcová. Nebo šla spořitelna do sebe a napravila se?

Čtenářská zkušenost:


Mám stavební spoření u VSS KB, které bude zanedlouho končit. Chtěla jsem se informovat, jak mám dále postupovat, a protože jsem na Internetu nenašla potřebné informace, obrátila jsem se na zákaznickou linku 02/22824777. Ovšem to, co jsem slyšela na zákaznické lince, nemá obdoby.

Nechci si brát úvěr a chtěla jsem vědět, jak mám dále postupovat. Na zákaznické lince mi bylo paní Stránskou řečeno (způsobem, který mi jasně dával najevo, že obtěžuji), že smlouva je na dobu neurčitou a „musíte ji vypovědět, jinak nedostanete peníze!“

Zeptala jsem se, zda tím nepřijdu o úroky a státní podporu.

„A na to ste přišla jak?!“ zaječela na mě zákaznická podpora. Odpověděla jsem, že na Internetu, načež jsem se dozvěděla, že to „prostě není pravda“. Smlouvu musím vypovědět tři měsíce před koncem pětileté doby spoření.

Na otázku, které z dat to přesně je, zda datum podpisu smlouvy či datum prvního vkladu, mi bylo odpovězeno, že je to datum, kdy banka smlouvu přijala a mám ho všude, na výpisech, a ona samozřejmě neví, kdy to bylo!

Požádala jsem paní Stránskou, jestli by byla tak hodná a mohla najít mé spoření podle rodného čísla nebo jiného údaje. Dostalo se mi strohé odpovědi: „To bych teda nemohla.“

Raději jsem hovor ukončila, protože takováto zákaznická podpora je k ničemu. Nic jsem se nedozvěděla a navíc jsem měla zkaženou náladu.

Monika Brabcová
(text prošel redakční úpravou)

Vyjádření VSS KB:

Jako vedoucí klientského a informačního centra Modrá Pyramida bych chtěl reagovat na telefonický rozhovor klientky s pracovnicí infolinky. Případ jsme spolu projednali a vyvodil jsem z něho důsledky tak, aby se situace již neopakovala.

Antonín Havelka
VSS KB

Redakce

Tabulka č. 426
Zákaznická podpora již podle svého názvu má sloužit k podpoře zákazníků, nikoliv k jejich odrazení a znepříjemnění dne. Paní Brabcová se navíc nedozvěděla ani potřebné informace ani způsob, jakým k informacím přijít. Proto VSS KB udělujeme na návrh čtenářky zlámanou grešli. Jsme rádi, že Modrá Pyramida provedla kroky, kterým zamezí opakování podobné situace.

Zajímá vás, kdo již získal naše ocenění? Podívejte se na Zlámaná grešle / Zlatý dukát.

Máte také nějakou špatnou zkušenost? Nebo chcete naopak někoho pochválit? Příspěvek do nové rubriky Měšce můžete zasílat i vy! Tešíme se na ně na adrese redakce@mesec.cz, autor každého zveřejněného zážitku od nás navíc obdrží tričko s logem Měšce. Ti z vás, kteří do konce roku pošlou nejvíce zkušeností, případně nejzajímavější příspěvek, se kromě toho mohou těšit na zajímavé dárky.

skoleni_20_9

Pro finanční instituci, jíž se ohlas týká, bude mít vaše zkušenost trvalé následky. Za kladný ohlas jí totiž redakce jménem čtenářů udělí „zlatý dukát“, záporný ohlas bude oceněn „zlámanou grešlí“.

Každá instituce, které se čtenářská zkušenost týká, přitom přímo v článku dostane prostor pro vyjádření. Jakým způsobem jej využije – zda k omluvě, poděkování, osvětlení situace či jinak – je plně na jejím uvážení. Takže – vzhůru do toho!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).