Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Víkend na Islandu. Na kolik vás vyjde, když chcete cestovat levně? od Josef - A na kolik ten víkend teda vyjde?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 11. 2017 8:49

  Patrik Chrz

  Ono se to dost obtížně počítá, protože každý tam bude chtít dělat něco jiného.

  Když vezmu ten základ, tak letenka za 2,5 tisíce a 1220 Kč za dvě noci na osobu. Auto vyšlo na osobu na cca 790 Kč a na 1232 Kč na osobu vyšel benzín - jenže ne každý bude chtít za víkend najet 1500 km. Tohle dohromady dělá 5742 Kč.
  Jídlo se dá vzít kompletně s sebou, nebo se stravovat v Ikea či kupovat potraviny k okamžité konzumaci v supermarketech Bónus.
  Je pak na každém jestli dá v přepočtu 200 českých korun za celodenní vstup do termálního koupaliště, nebo si od silnice zajde cca 3 km pěšky a bude se koupat zadarmo v přírodním.
  Kolegyně z práce byla na Islandu týden a spali ve vlastním stanu, takže ušetřili za ubytko.

  Velkou výhodou je právě to, že prakticky nikde se zde neplatí vstupné, takže když bude chtít někdo hodně nízkonákladově, tak mu stačí jen letenka a nemusí utratit ani korunu. Naopak kdo to bude chtít s kompletním servisem a třeba i nějakými výlety, tak to může být jedna z nejdražších dovolených. Koukal jsem tam např. na různé nabídky výletů na koních a když to bylo na celý den, tak to mohlo být klidně i 10 000 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).