Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Velký reality test kurzů a výběrů z bankomatů v zahraničí od Miroslav Novotný - Copak banky nejsou povinné zveřejňovat své kurzy? Přijde...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 7. 2012 7:58

  Miroslav Novotný (neregistrovaný) ---.uran.prg.mynet.cz

  Copak banky nejsou povinné zveřejňovat své kurzy? Přijde mi trochu zbytečné to testovat v reálu když dotazem do banky by se mělo dojít ke stejnému výsledku. Navíc by bylo zajímavé udělat nějaký dlouhodobější vývoj.

 • 20. 7. 2012 8:52

  Roman (neregistrovaný) 193.86.121.---

  Banky pochopitelně zveřejňují své kurzy, ale to samo o sobě nestačí. Pokud platíte platební kartou, bývá transakce zaúčtována do 2 týdnů. Pokud se nepletu, tak banky často používají kurz ke dni zaúčtování, ne ke dni provedení platby, a protože zaúčtování není pevně stanoveno, někdy to máte za pár dnů, někdy za ty 2 týdny, tak nevíte, jaký by byl u té které transakce použitý kurz. Proto je nutné provést reálnou platbu a pak srovnat jednotlivé banky podle toho, kdy transakce zaúčtovaly.

 • 20. 7. 2012 8:53

  dalich .

  Takhle to právě nefunguje. Je u několika málo vydavatelů karet a ještě jen u eura víte, že se vám zůčtuje jako deviza-prodej v den zaůčtování transakce. Ten je odlišný od data transakce. Pokud měna transakce není v EUR, může dojít minimálně ke dvěma i více konverzím. Neexistuje kurzovní lístek pro transakce kartou a podle standardního (pokud existuje) se v mnoha případech data stejně liší. Jen na akademické rovině by výsledek testu byl velmi nepřesný, toto jinak udělat nejde.

 • 28. 7. 2015 10:14

  Freya (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Ano, včera jsem volala do Equa bank s tím že se chystám vybrat PLN a bylo mi řečeno že prvně za moje czk nakoupí eura a pak je podle kurzu mastercard převedou na zloté ..... kurz na nákup eur sice mají veřejně, ale mastercard má veřejně jen kurzy z nebo do CZK, ne PLN-EUR a netuším kde je (alespoň orientačně ) zjistit

  no nic budu doufat, že se situace od doby vydání článku razantně nezměnila a vyberu si až na dovolené, stejně tady ti šejdíři chtějí 6,7-6,9 kč za zlotý :)

 • 20. 7. 2012 8:57

  Patrik Chrz

  Teoreticky jsou, prakticky ty informace poskytnute bankou ne vzdy odpovidaji realite :(.
  Viz zde v clanku ruzne uctovany vyber Diners kartou, nebo zpocatku zatajovany priplatek u ne€ plateb u mBank.
  Vetsina bank sice uctuje dle vlastniho kurzovniho listku deviza-prodej, ale i to muze mit sva specifika (kurzovni listek se muze behem dne menit a banka muze vzit jak prvni, tak posledni, tak napr. "nejhorsi kurz ze dne" a tyhle informace infolika zcela jiste mit nebude)
  Staci se na infolince zeptat trikrat na stejnou otazku - clovek dostane dve az tri ruzne odpovedi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).