Hlavní navigace

Názor k článku Velký reality test kurzů a výběrů z bankomatů v zahraničí od xls - Tak jsem se nakonec dostal k ověření skutečných...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 10. 2012 12:04

  xls (neregistrovaný) 124.248.169.---

  Tak jsem se nakonec dostal k ověření skutečných kvalit karet FIO, bohužel jsem zjistil, že to výsledkům testu to vůbec neodpovídá - nevím, možná to v létě počítali jinak nebo kde je zádrhel.
  Ve skutečnosti při platbě kartou v zahraničí je (dle vyjádření Fio) postup Fio banky následující: "V případech, kdy měna transakce není v kurzovním lístku (exotické měny ), se vychází z přepočtu karetní asociace - u VISA do USD a u MC do EUR, z této částky je uľ postup stejný - kurzem deviza prodej - viz. kurzy v internetbankingu. Pro přepočet se pouľije kurz platný v předchozí pracovní den před dnem zaúčtování na účet ke kterému je platební karta vydána."
  Tj. při platbách měnami mimo EUR a USD se provádí dvojitý převod, výsledkem je kurz u mé karty Fio Mastercard při platbě v THB kurzem cca +2,5 % od kurzu asociace VISA (platbu s tímto kurzem provádí třeba Axa), navíc i poplatky Fia nejsou z nejnižších.
  Proto při výběru a platbách v zahraničí je potřeba výše uvedené zvážit, a pokud chcete ušetřit, tak se těmto kartám vyhnout.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).