V tomto článku chybí jedna základní věc.
Porovnání s Čínou.
Tenhle věčný boj evropské jistoty s americkým rizikem je už v každé ekonomické příručce a chce tam postupně včlenit i porovnání s čínskou ekonomikou a s dalšími státy(Indie,Rusko atd.).
Časy se prostě mění.
Záleží na tom co očekáváte. Těžko najdete nějaký finanční nástroj , který v dlouhodobém horizontu vydělává více.
Pokud se podíváte na vývoj na nejvyspělejším akciovém trhu na světe (USA) za posledních 120 let , zjistíte , že trh posiloval v průměru o 11% každý rok. Samozřejmě , je třeba počítat s občasnými výkyvy. Podstatné je , že dlouhodobě jdou trhy nahoru.
Ještě lepších výsledků lze dosáhnout výběrem akcií podhodnocených či těch nejperspektivnějších firem. Pro příklad není třeba chodit daleko. Akcie ČEZu posílily za posledních 5 let o cca 1500%.(ne , nepřepsali jsme se).
Výběrem portfolia titulů lze reálně dosáhnout průměrného ročního zhodnocení 20-25%. To není málo. Pokud to vydržíte dostatečně dlouhou dobu (řekněme 15-25 let) , dostanete se na částky , které snad ani nelze utratit. To si každý snadno spočítá.
Pokud Vám však někdo slibuje jistý zisk 30% či snad 100% ročně , mějte se na pozoru. Buď se jedná o začátečníka nebo o podvodníka.
Na investování je pravděpodobně nejdůležitější jeho psychologický faktor. Chce to pevné nervy a také trochu štěstí! V zásadě je totiž třeba akcie nakupovat když „většina“ ostatních prodává , neboť v ten moment již tituly bývají značně podhodnocené a za nějaký čas opět výrazně porostou. A opačně , je třeba prodávat , když „většina “ ostatních nakupuje. V tu dobu již tituly bývají značně vysoko a lze očekávat pravděpodobný pokles.
Pokud máte stejný pocit jako my , že akcie jsou pro Vás to pravé a rádi byste se poradili s někým , kdo investování rozumí a dobře Vám poradí , domluvte si s námi schůzku nebo nám napište.
Těšíme se na spolupráci s Vámi. Email:akcie-komodity@seznam.cz ,
JHýsek
Poznámka: Neprodáváme finanční produkty. Věnujeme se výhradně poradenství v oblasti investic do akcií a komodit.
Je treba si uvedomit jednu zasadni vec.A vynechme HDP stranou.Pokud prirovname Nemecko a Skandinavske zeme s USA vetsina lidi v USA ani nema tuseni co to je zivotni uroven.To neni jenom o penezich a autech zaparkovanych pred domem.13 % chudych 46 milionu nema zadnou zdravotni pojistku a je teda odkazana na charitu ktera ne vzdy funguje skutecne je na tom Evropa tak spatne?Jeden vydela milion a dalsich 100 ve stejne firme 10 spocitejye si prumer a HDP.Nepotrebujete na to zadnou skolu pocty ze zakladni skoly jsou dostacujici.
"mensi je mozna v tom" ze american se muze dobrovolne pojistit, zatimco evropan se z 50% dane vyvazat nemuze :-D. Takze jistoty vetsiny jsou parazi.. pardon solidarita
Jo to je mozna pravda ale to by na ti Americane museli mit penize coz nemaji protoze je pojistne silene drahe.Je tam cela armada lidi co maji praci ale platy tak mizerne ze jim to nestaci ani na slusny zivot.fakta ne fikce.