Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Věčný boj evropské jistoty s americkým rizikem od anonym - Vyplatí se investovat do akcií? Záleží na tom co...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 3. 2008 17:45

  anonymní
  Vyplatí se investovat do akcií?

  Záleží na tom co očekáváte. Těžko najdete nějaký finanční nástroj , který v dlouhodobém horizontu vydělává více.
  Pokud se podíváte na vývoj na nejvyspělejším akciovém trhu na světe (USA) za posledních 120 let , zjistíte , že trh posiloval v průměru o 11% každý rok. Samozřejmě , je třeba počítat s občasnými výkyvy. Podstatné je , že dlouhodobě jdou trhy nahoru.
  Ještě lepších výsledků lze dosáhnout výběrem akcií podhodnocených či těch nejperspektivnějších firem. Pro příklad není třeba chodit daleko. Akcie ČEZu posílily za posledních 5 let o cca 1500%.(ne , nepřepsali jsme se).
  Výběrem portfolia titulů lze reálně dosáhnout průměrného ročního zhodnocení 20-25%. To není málo. Pokud to vydržíte dostatečně dlouhou dobu (řekněme 15-25 let) , dostanete se na částky , které snad ani nelze utratit. To si každý snadno spočítá.
  Pokud Vám však někdo slibuje jistý zisk 30% či snad 100% ročně , mějte se na pozoru. Buď se jedná o začátečníka nebo o podvodníka.
  Na investování je pravděpodobně nejdůležitější jeho psychologický faktor. Chce to pevné nervy a také trochu štěstí! V zásadě je totiž třeba akcie nakupovat když „většina“ ostatních prodává , neboť v ten moment již tituly bývají značně podhodnocené a za nějaký čas opět výrazně porostou. A opačně , je třeba prodávat , když „většina “ ostatních nakupuje. V tu dobu již tituly bývají značně vysoko a lze očekávat pravděpodobný pokles.
  Pokud máte stejný pocit jako my , že akcie jsou pro Vás to pravé a rádi byste se poradili s někým , kdo investování rozumí a dobře Vám poradí , domluvte si s námi schůzku nebo nám napište.
  Těšíme se na spolupráci s Vámi. Email:akcie-komodity@seznam.cz ,

  JHýsek

  Poznámka: Neprodáváme finanční produkty. Věnujeme se výhradně poradenství v oblasti investic do akcií a komodit.
 • 3. 3. 2008 18:11

  nejsem hejl (neregistrovaný)
  Běž do háje, spammere! Stejně ti na to nikdo neskočí!
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).