Hlavní navigace

Názory k článku Váš digitální život se dá kompletně zmapovat. A může ovlivnit vaše chování

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 6. 2019 14:45

  Martin (neregistrovaný) 85.207.45.---

  Článek vpodstatě popisuje to co se dnes a denně děje kolem nás.
  Na druhou stranu, pokuď se nerozhodneme bydlet na stromě, tak se digitálnímu věku nevyhnem.
  Rád si takové články přečtu, jen jediná věc mi pokaždé vadí.. Článek vždy vypovídá o nějaké "běžné apokalypsní situaci,"
  takže máme spáchat sebevraždu nebo se navždy zavřít ve sklepě ??
  I při tom, kdy budeme paranoidní a dávat si pozor co instalujeme, prohlížíme, spouštíme.. onu "digitální stopu" po své návštěvě nikdy neschováme, navzdory anonymním připojení, bezpečným připojením, apod.

 • 18. 6. 2019 22:14

  pepa (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

  Chce to klid. Uvažujme následovně: kolik je na světě lidí, co jsou na netu. Půl miliardy? Nebo miliarda? Nebo jeden a půl? Je to jedno, protože pokud budou sbírat o každém třeba deset parametrů (aby jedince aspoň trochu vyhodnotili), tak to máme jen při půl miliardy lidí celkem 5 miliard charakteristik. Každá charakteristika by měla mít aspoň 3 parametry (málo, průměrně, hodně), Je to 15 miliard dat. A to se má zpracovávat aspoň týdně, aby to bylo aktuální. To je 15x52=780 miliard dat ročně. To je tolik, že to nikdo nezpracuje, nevyplatilo by se to. Takže Martine, máte pravdu, žádná apokalypsa a sebevražda se nekoná. To, že kliknete na flašku vína a pak vám chodí reklamy na chlast, ještě neznamená, že o vás vědí, že pan XY je alkoholik. To ne.

 • 19. 6. 2019 10:18

  Cek (neregistrovaný) ---.112.252.2.static.b2b.upcbusiness.cz

  Sorry, ale cisla mate uplne spatne, pul miliardy jich bylo tak v devadesatych letech.

  Wikipedia: As of April 2019, 56.1% of the world's population has internet access

  a zpracovani takovychhle dat dneska zas tak drahe neni....tohle v poklidu zpracujete, pokud to potrebujete, staci par serveru. Pro nejakou cilenou analyzu je samo 10 parametru malo, ale tu zas nebudete delat na kazdeho....

 • 19. 6. 2019 18:20

  pepa (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

  Pokud říkáte víc než půl miliardy, pokud říkáte, že deset parametrů je málo, pak mých 780 miliard se radikálně zvyšuje. Pak si zkuste spočítat kolik operací procesoru je třeba, abyste vytvořil počadí, skupiny, mapy, atd. Mimochodem, pokud analýzu nebudete dělat pro každého, kdo a jak vyhodnotí z těch miliard koho a proč vyloučíte?

 • 19. 6. 2019 22:01

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  Tady nejde jen o "digitální život" a o nějaké "analýzy" a ne/postačující kapacity výpočetního výkonu pro všechny.

  Podstata je, že je zaznamenáváno (odposloucháváno) téměř vše, a s poklesem cen záznamové kapacity ukládáno. U naprosté většiny "objektů" postrádá jakákoli analýza smysl. Záznam má smysl uložit, analyzovat teprve poté, když se ukáže, že má pro daný objekt smysl. Například co chcete analyzovat na 18-ti letém študákovi, později na 25-ti letém zaměstnanci nějaké firmy, či úřadu, tedy lidech bez aktuálního vlivu? Avšak jestliže se takový objekt po letech, třeba v 40-ti, stane významným politikem, nebo třeba členem nějakého týmu, jež má vliv na výběr dodavatele na významnou zakázku, jež chcete získat pro firmu z vašeho státu, nyní má smysl staré záznamy vytáhnout a analyzovat. Najít cokoli, čím lze tento objekt zájmu vydírat. Chcete-li, mít na něj vliv. Jakýkoli drobný prohřešek, neuctivou poznámku, záznam vulgární mluvy... cokoli.

 • 23. 6. 2019 22:05

  Franta (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Je potřeba říci, kdo sleduje celý svět. Není to ani Rusko, ani Severní Korea, ani Írán, Sýrie nebo Venezuela. Jsou to USA, ať už přímo prostřednictvím svých špionážních agentur, ale zejména pak amerických firem jako je Microsoft, Google, Facebook a dalších.

 • 3. 7. 2019 13:54

  R. (neregistrovaný) ---.dkm.cz

  Informace dneska vladnou svetu... nikoliv zbrane... Coz lze zase chapat, za posun k lepsimu v dlouhodobem vyvoji spolecnosti... a hlavne nesmite zapomenout, ze cela ta spionaz dle uvadenych firem je s dobrovolnym prispenim "spehovanych" ucastniku - uzivatelu. Pokud by jine zeme byly technologicky konkurenceschopni, mohli by si take ukrojit svoji cast kolace "infomaci"... ale proste jim ujel vlak.... Tak jedou spise brute-force metodou...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).