Hlavní navigace

Názory k článku Vánoční horečka aneb Kdo vydělá na Vánocích?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 12. 2006 0:32

  hDd (neregistrovaný)
  Vánoce jsou svátky pohody a vypovídající vánoční šílenství řadí Čechy mezi blázny.
  Proč bych měl obchodníkům cpát do křtánu za předražené ležáky? Když to potřebuji, tak si to koupím kdykoliv po čas roku, případně využiji slev ve výprodejích. Je úplně jedno, jestli zboží budu mít 24.12. nebo 5. ledna.
  Jen jednou jsme šíleli podobně - kupovali TV na vánoce. Stávající se nám odporoučela, oprava by byla nerentabilní a jelikož byla pořízena ještě z novomanželské půjčky (socialistická, ale jinak dobrá vymoženost), ještě ani nebyla splacena.

  Taky nechápu, proč si lidi vánoce kupují na splátky. Většina lidí úvěr do příštích vánoc nesplatí a za co si pořídí další vánoce, když není schopna ušetřit přes rok? Za další úvěr? A další úvěr na dovolenou, a další na školu... Chápu ještě tak dárky pro děti, ale dospěláci by snad měli mít rozum a zboží si pořídit, až na něj budou mít. Smutnou otázkou je, proč lidé nejsou schopni ušetřit - protože ve velké řadě případů není soulad mezi příjmy a výdaji! Malé mzdy a obrovský růst cen všeho!
 • 5. 12. 2006 3:04

  jezevec (neregistrovaný)
  tak, tak.
  není soulad mezi příjmy a výdaji!
  cesta k bohatství je vlastně jednoduchá - musíš míň utrácet, a nebo víc vydělávat!
  vše.
 • 5. 12. 2006 10:32

  dědek (neregistrovaný)
  á - opět si někdo musel rejpnout.

  o malých mzdách a velkém růstu cen se nemá s vámi cenu příliš bavit. Já to (spolu asi se 2/3 dalších nespokojenců) vidím takto a vy jako spokojený zaměstnanec (či podnikatel?) jinak.
  Je zajímavé, že o mzdové zaostalosti a naopak vysokých cenách různého zboží či služeb informují i zdroje z EU, takže to nebude jen postřeh několika mála "nespokojenců". A i vláda by ráda se mzdami před přijetím € něco udělala /viz i sliby s. Klause z minulosti, než byl prezidentem a sliboval mzdu okolo 22 000 na období, které již nastalo/, abychom nevypadali jak žebráci. Ale to bych tady kopíroval názory mnoha dalších pisatelů. No a vy zase bude kopírovat postoje svoje, phila, radka, LK, a dalších "spokojených".
 • 5. 12. 2006 10:47

  jezevec (neregistrovaný)
  hm to už se tady řešilo stokráte.
  nekupujte zboží za ceny které vám nepřipadají přiměřeně vysoké - a nepracujte za mzdu která vám připadá nepřměřeně nízká.
  nabídka a poptávka, psal o tom už starej pán ptolemaios.
 • 5. 12. 2006 15:53

  Petr (neregistrovaný)
  MHD nejezdí na benzín/naftu? V cenách těch jízdenek je toto zahrnuto. Část platím v ceně jízdenek, část v daních, ze kterých jdou dotace. Takže to není žádné řešení.

  Úsporné žárovky také nejsou řešením na tvrzení výše "nekupujte zboží za ceny které vám nepřipadají přiměřeně vysoké". I když koupím méně, stejně to zboží nezlevní. Navíc (jsem z elektro oboru) - úspory z úsporných žárovek jsou sporné. Problém je v životnosti - nikdo vám nezaručí tu slibovanou životnost. Jestliže úsporná žárovka odejde mnohem dříve, než je slibováno, úspora se nekoná, ba naopak proděláte.
 • 5. 12. 2006 11:20

  VlK (neregistrovaný)
  Benzín není nepostradetelný a bohužel nyní příliš levný.... MHD funguje... Elektřina je sice nepostradetelná, ale lze snížit spotřebu, např. stavbou izolovaných baráků... Opravdu vše závisí na nabídce a poptávce...
 • 5. 12. 2006 15:56

  Petr (neregistrovaný)
  Benzín není nepostradatelný? Chtěl bych vidět, kdyby od zítřka zavřely všechny benzínky a vy jste měl lidem vysvětlovat, že benzín vlastně vůbec nepotřebují a nevrhnout jim, jak se denně dopravovat do práce, do školy apod.

  To, že snížím spotřebu přece neznamená, že surovina/služba zlevní. Předřečník tvrdil: "nekupujte zboží za ceny které vám nepřipadají přiměřeně vysoké".
 • 8. 12. 2006 8:57

  Jarmila (neregistrovaný)
  Benzín je postradatelný.
  Mám to do práce 4,5 km. Řadu let jsem to jezdila jezdila na kole, v zimě i v létě. Mezitím jsem pilně dávala krev, neb u nás mají dárci krve MHD zdarma, ženy po 40 odběrech, muži po 50 odběrech (aby se odstranila diskriminace, protože ženy nemohou dávat krev, když jsou těhotné a když kojí a dříve mohly jen 3x do roka. Takže tímto jsou si rovni). Dneska mám MHD zadarmo a jsem za to vděčná, úspora za jízdenku jsou peníze do mé kapsy.
 • 5. 12. 2006 12:24

  LK (neregistrovaný)
  Nechápu, proč to spokojených je v uvozovkách. Já jsem skutečně spokojen. Samozřejmě mi vadí řada věcí (namátkou stav v politice, EU ceny za CZ platy, miliardy do sportu namísto vědy/medicíny, postoje části veřejnosti k mnoha věcem) a mohl bych pokračovat ještě na několik odstavců. K čemu by to však bylo? Když mi něco vadí, snažím se to změnit. Přemýšlel jsem o možnosti žít v cizině. Procestoval jsem dost zemí na to, abych mohl zodpovědně říci, že všude je něco a ač bych si polepšil v jednom (peníze, úroveň služeb apod.), zase bych si pohoršil v druhém (sociální vazby, stádní společnost apod.). Zvolil jsem možnost, že tu zůstanu i za cenu negativ zmíněných výše.
  Všichni, včetně vás nebo toho komunisty, co tu pláče po starých časech, máte možnost se svým životem něco udělat. Jistě že je snadnější křičet "já chci 3000EUR měsíčně, jako mají v Německu" než kouknout jinam a uvědomit si, že se stále máme ještě dobře. Jsme v EU, z čehož sice radost nemám, ale vám nespokojeným to dává možnost odejet do řady zemí a pracovat tam za místní mzdy. Proč to tedy neuděláte? Nemáte co nabídnout nebo vám to za to nestojí? Pokud nestojí, proč i stěžujete na fóru? Tím nic nevyřešíte. No a pokud vám vadí kapitalismus, myslím, že na Kubě by vás uvítali. Známí se odtamtud nedávno vrátili z dovolené a prý taková bída, jako je tam, tady nebyla ani v nejhorších časech socíku (až na turisty, ti se mají výtečně díky CUCům). Závěrem moje obligátní otázka - KDE byste teda chtěl žít, aby to bylo dle vašich představ?
 • 5. 12. 2006 17:41

  Pavel (neregistrovaný)
  No no! Zase nejakej odbornik. Priteli jde o to, ze soucasna ale i minula vlada zamlcovala hodne veci. Namatkou treba ceny energii. Jak toprijde, ze behem pristiho roku se maji nase ceny priblizit cenam napriklad v Nemecku az na nejakych 15% diference co? Prumerny plat v Nemecku je prece jenom o neco vyssi nez u nas, v pomeru cca 1:5 a ceny naprikald za tuto nezbytnou komoditu jsou vyssi. Nebo treba auta. Jsme svetovym gigantem v produkci aut a stari naseho vozoveho parku je otresne. Proc asi co mysliteli? Myslis, ze vsichni jsou flakaci a nemakacenkove? JA jsem taky delal venku a taky jsem dost videl, predevsim ale to, ze nasi lide nejsou horsi a nas evykonnost zdaleka neni v tom pomeru 1:5. Nekde jsme i vyse. Vetsinou jsme ale shodni. Tak proc tu mame cenovou politiku tak mizernou co? NU nic, jeste musis hodne projit, abys tohle pochopil...
 • 6. 12. 2006 8:12

  LK (neregistrovaný)
  Ale panáčku, ty se prolamuješ do otevřených dveří. Já jasně psal, že všude je něco - ideál prostě nenajdeš nikde. Teď jsi nám krásně vysvětlil, jak je to tady mizerný a přitom jsi zapomněl odpovědět mi na otázku, KDE bys teda chtěl žít a přidám druhou, PROČ tam nežiješ a radši tady nadáváš, jaká je zde bída?
  Jestli si myslíš, že já jsem nadšenej z toho, že jsem si jel koupit auto do Německa, protože vyšlo levněji než tady apod., tak se pleteš. Ale líbí se mi tu natolik, že věci tohoto typu radši překousnu, než abych dělal v Německu za hafo peněz, ale ztratil domov. Tobě se tu evidentně nelíbí, tak mi řekni, proč jsi v tom "venku" nezůstal.
 • 6. 12. 2006 12:55

  anonymní
  Každá země má něco dobrého a něco špatného.

  Náš stát si ale bere z venku hlavně jen to špatné! Dávají-li někde ve světě za bydlení 2/3 - šup, u nás se taky musí z platu obětovat 2/3. Dávají -li v jiném státě 2/3 za potraviny - šup, u nás je to též třebá zavést. Tak by se dalo pokračovat donekonečna ... A u nás jsme za 1/1. Kde mají lidé brát na to, co přesahuje 1/1? Mít dvě zaměstnání, jít se pást, jít podnikat, jít do jiného státu? Já jsem tu ale doma, platím státu daně, tak bych od státu mohl i něco kladného očekávat. Nebo zrušíme hranice a budem zase součástí Rakouska-Uherska nebo Velkoněmecké říše? Pak ještě zrušit jazyk český, podniky už jsou rozprádny do ciziny a pak vymazat CZ z mapy ...
 • 6. 12. 2006 13:12

  LK (neregistrovaný)
  Já jsem tu ale doma, platím státu daně, tak bych od státu mohl i něco kladného očekávat.

  V tom případě se Vám velmi omlouvám. Nevěděl jsem, že bydlíte ve státním bytě, pracujete ve státním podniku, jezdíte státními dopravními prostředky a nakupujete ve státních obchodem.
  Pokud ne, můžete mi vysvětlit, co s tím má do co činění stát? Myslíte si, že stát poručí babce Vonáskové, co si otevřela konzum, za kolik vám má prodat chleba, panu Houžvičkovi, v jehož domě bydlíte, kolik vám má účtovat nájemné a Jančaříkovi ze Student Agency, jehož autobusem jezdíte, kolik má chtít za jízdenku? Člověče probuďte se, socialismus u nás skončil před 17 lety!
  Pokud jste zoufalec, který není schopen vlastní prací pokrýt své výdaje, buď výdaje zredukujte nebo zvyšte příjmy. Hlady v ČR neumřete, to se bát nemusíte. Pořád tu máme až moc štědrou sociální síť, do které budete zachycen, kdyby bylo nejhůř. Samozřejmě pak nemůžete čekat, že si budete jezdit k moři na dovolenou.
  No a jestliže vám ten socialismus, kdy všechno určoval stát, tak děsně vyhovoval, vážně se zamyslete (bez legrace) nad možností emigrace na Kubu. Tam to tak funguje dodnes, velmi úspěšně (ve smyslu, že stát reguluje naprosto vše) a letenka vyjde asi na dvacet tisíc. Vzhledem k tomu, jak vás to tu štve a jak byste si v socialistickém režimu polepšil, to vidím jako zcela zanedbatelnou částku obětovanou pro zvýšení kvality života.
 • 7. 12. 2006 8:09

  @ (neregistrovaný)
  Neopakujte se, poučování o snížení výdajů nebo zvýšenípříjmů tady již zaznělo nesčíslněkrát. Nevím jestli jste LK tak hloupý nebo nalitý modrými myšlenkami, ale jinak byste asi věděl, že ne vždy je to možné. Pokud v zaměstnání zastáváte nějakou pozici, víte, že je někde strop, Ať ve vaší výkonnosti, schopni se dále vzdělávat nebo i mzdového ohodnocení. Pokud vám nějaké lepší místo nenabídne známý, pak většinou jste rád, že máte aspoň nějakou práci a odměnu za ni, i když na obojí nadáváte. Zlepšit si takto životní úroveň se podaří třeba jednomu ze sta, ale co těch 99 zbývajících? Nejsme přeci zvířata, abychom bojovali na život a na smrt o kus žvance jako pravěcí ještěři v seriálech BBC. Žijeme v 21. století.

  Nechápu, co vás rozčiluje nad tím, že platíte-li daně, chcete od státu také očekávát. Každý vyspělý stát si svoje občany nějak hájí. Ať jim dopřává třeba kvalitní silnice, záruky bezpečnosti, léčebnou péči nebo vzdělání. Právě třeba cestování "státními" prostředky se opravdu děje za část peněz vybraných na daních a přerozdělených dál.

  nevidím nic špatného na tom, aby stát určoval ceny některých služeb či produktů. Dokonce nyní s. Říman z ODS chce zabrzdit krkolomný růst cen elektřiny, který tady na Měšci v jiných příspěvcích někteří "modří odborníci" tvrdě schvalují. Jsou-li maloobchodní ceny stejné např. u tisku, cigaret, proč by to nešlo i u jiného zboží? Ostatně, jezdím často do Německa, kde jsou ceny stejných výrobků všude na cent stejné! Jako by je neurčoval trh, ale nějaká státní ruka! Pak se nemůže stát jako u nás, že jeden výrobek pořídíte u jiného prodejce o 50 % předražený.

  Když jste u toho soicalismu: víte, co nám mnozí západní lidi závidí: výdobytky pocházející ze socialismu. nechápou, jak jsme se o ně v rámci popřevratové euforie tak lehce nechali připravit, zatímco oni tam u nich o ně tvrdě bojují. Mají se tam sice dobře - nemusí si jít půjčit na odejivší chladničku nebo mobil, ale chtějí se mít ještě lépe.
 • 7. 12. 2006 8:24

  LK (neregistrovaný)
  Opakovat se evidentně musím, protože přestože jedinec s IQ na 90 pochopí, že nelze utrácet víc, než vydělám, vám to dělá problémy pochopit a neustále máte pocit, že váš zpackaný život či vaši neschopnost se uživit bude někdo řešit za vás. Já taky furt nenadávám, jak to, že člověk na mé pozici na západě může mít vilu za desítky milionů a jachtu. Buď si myslím, že na to mám taky, tak na ten západ jdu a na vilu a jachtu si vydělám, nebo na to nemám a pak nedržkuju.

  Na tom, že od státu se dá leccos očekávat, mně nerozčiluje nic. Mně jen udivuje, jak může být někdo tak slabomyslný, aby si myslel, že stát v tržním hospodářsví bude určovat ceny potravin, dopravy a vůbec všeho kolem. Regulované ceny mají smysl pouze u velmi omezeného počtu klíčových komodit. Opravdu zvažte tu Kubu, tam jsou jedny ceny po celé republice, přesně jako u nás za komančů, to by vás evidentně muselo oslovit. I dopravu byste měl vyřešenou - benzín je drahý a navíc často není, takže většina populace se přepravuje na koních. Toho si můžete nechat napást, kde chcete a může vám být úplně jedno, kolik CUCů byste potřeboval na benzín.

  Vám evidentně dělá problém i pochopit, co je to tržní hospodářství. Výrobek nemůžete koupit o 50% předražený. Buď jste ochoten za něj zaplatit o 50% vyšší cenu než jinde a je tedy evidentní, že i přes (byť třeba vysokou) cenu pro vás tu hodnotu má, nebo ho kupovat nebudete a pak vám může být zcela ukradené, za kolik se prodává.

  PS: Nepodsouvejte mi pořád ODS. Volil jsem je jedinkrát v životě a nikdy jsem se na jejich tlachy neodkazoval. Že třeba mají na něco stejný názor jako já nic nedokazuje. Stejně jako vás nebudu já považovat (například) za příznivce Hitlera jen proto, že máte stejně jako on kladný vztah k budování dálnic.
 • 6. 12. 2006 13:12

  Radek (neregistrovaný)
  Teda člověče, pokud opravdu měsíčně vydáte 4/3 svého příjmu na běžný provoz, pak netuším, kdo vám je ochoten ještě půjčit. Vy musíte být už zadlužený až za ušima.

  A nebo neumíte počítat...
 • 5. 12. 2006 9:50

  nax (neregistrovaný)
  Ani nejde o obrovsky rust cen vseho, spis o snahu zvyseni vlastni zivotni urovne neodpovidajici jejich realne situaci.

  Nejzadluzenejsi lide, lide s financnimi problemy, vetsinou maji x splatek na pomerne luxusni spotrebni zbozi a jejich plat je lehce pod CR prumerem.

  Z vlastniho okoli znam cloveka, ktery si jeden mesic koupil tehdy pomerne drahou (16k) televizi na uver a pristi mesic ji za 2k daval do zastavarny, pac uz nemel na najem. A to uz tri splatky mel.

  Plat mam nadprumerny, ale holt porad mam 55" starou hnusnou TV. Splacim auto (to byla nutnost:( tak do dalsi splatky neskocim...
 • 5. 12. 2006 11:30

  anonymní
  chápu, že není životně důležité mít plasmu za 30 litrů, když vystačí 55" stará hnusná. Ale pokud se vám podělá lednička, která životně důležitá snad je (možná se najdou výjimky, které ji nepotřebují, ale to se pak opravdu vracíme do jeskyň v době kamenné, a můžeme svítit loučemi) a lidi si na ni z běžného průměrného či minimálního platu neušetří, je to na pováženou. Už se tady na Měšci diskutovalo, proč neušetří. Najdou se tací, co po obržení výplaty vemou útokem lahůdkářské prodejny nebo vyrazí do hospody a pak deset dní před výplatou žerou suchý chleba a chodí vracet lahve. Ale je hodně takových, co prostě berou málo a výdaje mají velké. Jak to někdo nazval - nesoulad mezi příjmy a výdaji a jak to za to někteří napadli, ať míň utrácí nebo více vydělávájí. Omezit se dá útrata za vodu (že se nebudu mýt nebo koupat doma, ale v práci, je-li taková možnost), za topení (budu mrznout), za bydlení (nebudu bydlet v 3+1, ale v zemljance) - ale to se opět dostáváme zpět do doby kamenné a do jeskyně. A bude následovat to, že při menší spotřebě dodavatelské společnosti zdraží služby tomu zbytku, co u nich setrval, aby docílili stejných horentních zisků jako s více klienty. Je to začarovaný kruh. A výdělek se dá místo kňučení zvýšit lepším zaměstnáním (jak tady radí jezevec, radek a jiní podobní), kterých se tu nabízí bezpočet, jen si vybrat ...

  Na co se asi vyplatí půjčit si, jsou nemovitosti. jejich cena roste závratnou rychlostí a tak není v silách ani těch "nejschopnějších" si v reálném čase na vlastní nemo ušetřit. Ale půjčovat si na spotřebu není dobré.

  Naše ekonomika je zkrátka stále v pr...i, ať jsou u moci komouši nebo odeesesáci.
 • 6. 12. 2006 23:31

  LILI100 (neregistrovaný)
  Je to o velmi nízké finanční gramotnosti obyvatel ČR. Ve statistikách EU jsme na žalostném posledním místě - každý si myslí, že má patemt na rozum, místo, aby si přiznal, že potřebuje odbornou pomoc finančního konzultanta. Když jde koupit auto a není automechanik, tak se jde poradit, když "nakupuje" finanční produkty, je každý "chytrý" z reklam a nechá se ovlivnit výmluvným dealerem. A výsledek je jasný. Naučit se rozumět finančnímu trhu není jednoduché, tak proč nepožádat odbornou pomoc - z ješitnosti? Tak dobře ti tak...
 • 5. 12. 2006 10:00

  dědek (neregistrovaný)
  Žít na dluh je velká móda a stát je velký vzor ... to že se musí dluh splácet, už taková móda neni.
 • 5. 12. 2006 10:09

  Radek (neregistrovaný)
  Souhlas. Navíc, když bývalý premiér (Paroubek) ze své pozice premiéra prohlásí, že stát splácet dluhy nemusí. To je skvělý příklad pro lidi.
 • 5. 12. 2006 10:13

  anonymní
  Se mne zda, ze lide nakupuji mene. Oproti predchozim letum, jsou obchodni domy vyrazne prazdnejsi. Minuly rok se uz od rina do hypermaketu nedalo chodit, ted to docela jde. Nebo, ze by obchodaku bylo uz moc, nebo lide nakupuji na internetu?
 • 5. 12. 2006 10:14

  anonymní
  Zvysovani zadluzeni obcanu je hlavne v zajmu vsech politickych stran jak cervenych tak hnedych.Zadluzeny obcan se nebouri ale drzi hubu a krok.
 • 5. 12. 2006 21:35

  Martin (neregistrovaný)
  Naprosto souhlasim. Dluhy berou lidem svobodu a s takovymi lidmi se lepe manipuluje. Paradoxem je, ze Cesi se svobody vzdavaji dobrovolne ve snaze priblizit se zapadni spolecnosti. Bohati se stavaji bohatsimi a chudi jeste chudsimi (vyctete to z prumerne mzdy?) Proste propast.

  Lidi, zamyslete se - stoji vam to za to? Neni zivot prilis kratky na to, abyste ho travili jen v praci vydelavanim penez, ktere stejne obratem date bance (navic s nehoraznym urokem) a na zivobyti vam zbylo naproste minimum? Jak zde uz padlo, za investici lze snad povazovat jen pujcku na bydleni a na vzdelani. Vsechno ostatni je pouze rozmar podlozeny neuvazenym rozhodnutim a neschopnosti vytvorit si vlastni nazor (at zije medialni masaz).
 • 6. 12. 2006 5:20

  deděk (neregistrovaný)
  Konečně zase jeden dobrý názor nevyzdvihující jen ODS a konstatující, že to tady s těmi příjmy a výdaji nebude optimální.
  Teď už jen čekám na rejpnutí od Jezevce, Radka či Phila, že každý má přece možnost si zvýšit úroveň lepším výdělkem a že tu možnost vydělánísi je, třeba i v cizině nebo v podnikání, a že tu lidi jen brečí než aby něco pořádnýho dělali.
 • 6. 12. 2006 8:27

  Václav H. (neregistrovaný)
  Anonymnímu přispěvatli o kousek výše: zadlužený občan drží hubu a nebouří se - kdyby lidi přemýšleli, tak ti zadlužení by se naopak bouřit měli, případně vyjít do ulic. Nemyslím tím dluhy za byty, domky, ale za běžné spotřební věci. Copak je to v normální, ve zdravé ekonomice, aby si lidi museli jít půjčit na ledničku či mobil? Nejedná se tady o žádný luxus, a přesto řada lidí žije od výplaty k výplatě a nemají si tudíž na mobil či ledničku z čeho ušetřit. Se splátkováním mají bohužel o dost vyšší konečnou cenu výrobku.
  K vám Martine: máte pravdu. Tzv. nůžky se neustále rozevírají, a když to tak půjde donekonečna, střední vrstva vymizí. Navíc tzv. průměrnou mzdu bere pouze 1/3, zbylé 2/3 na ni nedosáhnou! Smutné, že ehm...
 • 6. 12. 2006 9:31

  Jimmy (neregistrovaný)
  Brečení na tím, že 2/3 lidí mají podprůměrnou mzdu svědčí o naprosté neznalosti matematiky. Protože minimální mzda je zdola omezená (u nás zákonem a obecně nemůže být záporná) a maximální shora neomezená tak nikdy nemůže brát nadprůměrnou mzdu 50% lidí a to nezávisle na výši platů.
 • 11. 12. 2006 11:57

  ask (neregistrovaný)
  Souhlasim s LK, je mi 21, jsem na právech, i přes antikoncepci se mi teď narodilo dítě, náš úžasnej sociální stát mojí mladsou rodinu nepodpořil vůbec ničim..(jen tim že kráva úřednice nezná zákon o soc zabezpečení, dělala chyby a tak jen matřeskou jsme vyřizovali tři měsíce), díkytomu že nejsou deregulovaný nájmy si nemůžu ani dovolit najmout byt, životní vyhlídky 0. Co udělám, nebudu brečet na to ž paroubek nebyl hodnější, ořešel jsem na dálkáč a s rodinkou jedme dělat do anglie, slušná smlouva, ona bude hlídat jejich děti a naše, já jim budu udržovat barák a hezdit na nákupy,za 11000 liber ročně pro každho neni šatný (jídlo a ubytování máme k tomu). Prostě, jestl se vám to tu nelíbí tak 1) jděte jinam, jako já můžete), zalžte firmu, začněte dělat Amway nebo cokoliv jinýho a svou finanční situaci zlešete, nikdo vám v zaměstnání víc peněz nedá okud nebude muset (proč by to dělal, vy by jste taky nedali), a nikdo vám levnějš nic neprodá (vy by jste taky neprodali).
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).