Pan autor poněkud zapomněl, že když je důchod vyplacen třeba 22. ledna, nežije z něho důchodce pouze 8. dní tedy do konce ledna, ale až do dalšího výplatního termínu tj, do 22. února. Čili důchodce z toho žije měsíc nikoliv 8. dní. Jinak souhlasím s tím, že důchody by se měly vyplácet vždy prvního v měsíci.
Myslím, že tu nejde o to zda někdo zvládne výpočet, na to by se asi technikalie našly , pokud by se chtělo.
Nedávno mě zajímalo proč jsou různé vyplatní termíny a souvisí to s datumem narození a tím nárokovaného důchodu, který se pochopitelně s tímto datum váže. Jsem narozená poslední den v měsíci a výplatní termín mám 23. den.
Nevím a není problém v tom, že by bylo v jeden den příliš velký pohyb peněz .
V česku je důchod vypočítáván tak, že je to solidární forma. Tudíž od určité částky, která se postupně zvedá vlivem zvyšujících se mezd, se pak počítá jen 26 % výdělku.
I tyto procenta však doznala změn a to tak, že dříve byly tyto % vyšší. " cituji ze zákona :
"z částky nad první redukční hranici do druhé redukční hranice se v období od 30. září 2011 do 31. prosince 2011 počítá 29 %, v roce 2012 se počítá 28 %, v roce 2013 se počítá 27 % a v roce 2014 se počítá 26 %, "
nevyhověli - počkejte si na 3. část seriálu, resp. Vám to pošlu mailem. ČSSZ teoreticky vyhovět může, ale nemusí a tak v drtivé většině případů nevyhoví. Viz ona snad do týdne část třetí. Jedna z možností kdy možná vyhoví je ta, že "spolu začnou žít" dva důchodci a chtějí datum sjednotit - pak možná. Sjednotit ano, ale "já chci brát 6." tak to ne. Mj. jsou mezi námi tací co mají termín 2. nebo 4., ale nově se tyto termíny již (z nějakých účetních důvodů) nepřidělují a tak nový důchodce může brát dávky důchodu nejdříve 6.