Hlavní navigace

Uzavřete stavební spoření on-line

11. 11. 2004
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

Rozhodli jste se uzavřít smlouvu o stavebním spoření a nechce se vám na pobočku? Existuje jednoduché řešení – uzavřete smlouvu on-line! Rozhodně tím nemůžete prodělat. Jaké výhody přináší internetová komunikace se stavební spořitelnou kromě vašeho pohodlí?

Internet se stal běžnou součástí našeho života, ale ne vždy využíváme všechny výhody, které nám nabízí. Pokud nemáte pobočku stavební spořitelny přes ulici, uzavření smlouvy o stavebním spoření přes internet vám určitě ušetří čas. A nejen to, některé stavební spořitelny nabízí klientům, kteří využívají tento způsob sjednávání smluv, také finanční výhody.

Jak uzavřít on-line smlouvu?

Je potřeba říci, že tuto službu již nabízejí všechny stavební spořitelny na našem trhu. Ať jste se rozhodli pro kteroukoli z nich, nic vám nebrání smlouvu uzavřít tímto jednoduchým a pohodlným způsobem.

Kladete si otázku, jak se vlastně smlouva přes internet uzavírá? Postup rozhodně není složitý. Na internetových stránkách spořitelny naleznete seznam on-line produktů a mezi nimi návrh na uzavření smlouvy. Je potřeba, abyste již byli rozhodnuti, jaká bude výše vaší cílové částky a měsíčního vkladu a zda na tuto smlouvu budete žádat státní podporu. Do formuláře musíte kromě svých osobních údajů doplnit právě tyto informace.

Objednejte si stavební spoření online na Měšci.

Po odeslání bude váš návrh smlouvy zpracován, a vy můžete v nejbližších dnech očekávat poštovní zásilku od stavební spořitelny. Na vaši kontaktní adresu bude zaslána smlouva, kterou stačí podepsat a zaslat zpět v přiložené obálce.

Jaké jsou finanční výhody oproti „klasickému“ uzavření na pobočce?

Čas nemusí být tím jediným, co ušetříte, když použijete místo chození na pobočku svůj počítač. Některé stavební spořitelny nabízejí i finanční výhody.

Spoříte-li s Všeobecnou stavební spořitelnou Komerční banky, můžete získat o 500 korun více než klienti, kteří tutéž smlouvu uzavírají v kamenné budově banky. Modrá pyramida Komerční banky vám tuto prémii nabízí, pokud uzavřete smlouvu o stavebním spoření minimálně na cílovou částku 200 000 Kč.

Jinou finanční úlevu vám poskytne stavební spořitelna Wuestenrot? Využijete-li její internetové stránky k uzavření stavebního spoření, ušetříte 50 % z poplatku za uzavření.

Co vše ještě můžete zařídit ze svého domova?

Uzavření smlouvy není tím jediným, co lze v nabídce on-line služeb nalézt. Ta se však u jednotlivých spořitelen liší.

Českomoravská stavební spořitelna vám nabízí formulář, ve kterém máte možnost projevit zájem o návštěvu spolupracovníka spořitelny, o uzavření smlouvy o stavebním spoření, požádat o informace o spoření nebo se stát spolupracovníkem spořitelny.

Pokud chcete být informováni o novinkách ve spoření s liškou, máte možnost se přihlásit do mailing listu, případně se z něj odhlásit. Na váš e-mail tak budou (po odhlášení přestanou) chodit zprávy o novinkách. Kromě výpočtu inflace nájmu zde najdete již pouze služby spíše zábavné než praktické, jako jsou různé hry a pohlednice.

Spoříte s HYPO stavební spořitelnou a máte zájem o to, aby vás navštívil obchodní zástupce? Stačí vyplnit příslušný formulář. Další službou, která je nabízena on-line, je kalkulačka. Po zadání údajů, jako jsou datum uzavření smlouvy, doba spoření a pravidelný měsíční vklad, vám spořitelní kalkulačka doporučí optimální cílovou částku a celkový vklad a spočítá výši státní podpory a celkovou naspořenou částku.

Pokud máte již se stavební spořitelnou HYPO smlouvu uzavřenou a chtěli byste zažádat o změnu smlouvy, ke stažení je zde formulář, který k tomu potřebujete. Stáhnout si můžete nejen tuto, ale i další žádosti (žádost o poskytnutí úvěru, o přidělení úvěru volbou, potvrzení výše příjmu či zajištění finančních prostředků ve prospěch třetí osoby).

Raiffeisen stavební spořitelna nabízí svým klientům „kalkulačku“ obdobnou té, která byla zmíněna v předcházejícím odstavci. Jak klienti současní, tak potenciální si mohou modelovat průběh stavebního spoření.

Výhodou stavební spořitelny Raiffeisen je, že jako jediná umožňuje svým klientům sledovat jejich smlouvy a účty na internetu. Nejpozději do týdne, po vyplnění základních údajů jako je např. číslo smlouvy, vaše rodné číslo či e-mail a následném odeslání, proběhne vaše registrace. Jako registrovaný uživatel můžete sledovat parametry svých smluv a pohyb plateb na účtech.

Stavební spořitelna České spořitelny má pestrou a přehlednou nabídku on-line produktů. Kromě uzavření můžete smlouvu on-line také změnit. Poté, co zadáte druh změny a požadované údaje, nic nebrání tomu, abyste ji odeslali. Stejným způsobem můžete postupovat také tehdy, pokud žádáte o vyřízení úvěru, a to jak překlenovacího, tak úvěru ze stavebního spoření.

Buřinka také nabízí on-line úvěrového poradce. Ten vám poradí, jaký produkt stavební spořitelny je pro vás nejlepší, a pomůže při zhodnocení vaší schopnosti splácení úvěru. Pokud budete postupovat krok za krokem podle návodu, jistě se k požadované informaci dostanete.

Velice přehledná je simulace stavebního spoření – po zadání cílové částky, pravidelné úložky a konce spoření máte přehled o stavu účtu, úrocích i jiných potřebných informacích jako na dlani. Pokud uvažujete o úvěru a nevíte, zda máte dostatečný příjem pro jeho poskytnutí, odpoví vám na tuto otázku služba posouzení bonity klienta. S využitím internetu se k vám požadovaná informace dostane za necelou minutu.

Všeobecná stavební spořitelna Komerční banky nabízí ke stažení formuláře, které jsou potřebné ke změnám ve smlouvě. Ty však musíte zaslat poštou, nejedná se o přímé zaslání po internetu. Přímé odeslání jde v případě žádosti o internetový měsíčník Modré pyramidy – jeho objednání je otázkou několika sekund. Chcete-li využít vše, co internetové služby Modré pyramidy dovolují, máte ještě možnost navštívit rubriku zábava, kde si můžete zahrát hru či nastavit šetřič obrazovky.

FIN21

Pokud chcete komunikovat s Wuestenrot – stavební spořitelnou, a.s on-line, můžete zaslat dotaz jakéhokoli druhu prostřednictvím přiloženého formuláře. Simulace stavebního spoření není bohužel tolik přehledná jako např. u Stavební spořitelny České spořitelny a je náročnější na požadované informace.

Uzavírat stavební spoření není nutné přímo u stavební spořitelny

Pokud jste se rozhodli ušetřit čas a uzavřít smlouvu o stavebním spoření prostřednictvím počítače, u kterého právě sedíte, je více možností jak to udělat. Buď na stránkách vámi vybrané spořitelny nebo třeba na finančním serveru Měšec.cz.

Anketa

Uzavřel/a jste smlouvu o stavebním spoření přes internet?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).