"Slusna" urokova marze pro banku ve slusnych zemich je 2-3 procenta, u nas je 9 procent. At nam banky nerikaji, ze je to poplatek za "spatne uvery", tyto rozkradene penize jsme jim uz prostrednictvim statu zaplatili ve svych danich. Proste nas obiraji, co to jde, dokud jim to dovolujeme. Takze jim to nedovolujme, a investujme do toho, co mame pod dohledem, do svych bytu a domu, zdravi a rodin, tak je "kapital" pod nasim dozorem a ne pod dozorem vsehoschopnych bankeru. Kdo to nechape, at jde spat pod most. Howgh.
To je sice pravda, ale nějaké peníze na hotovosti musí mít každý pro nepředvídatelné výdaje. Taky údržba těch zmiňovaných nemovitostí něco stojí. Spíše by mě zajímalo, zda nemůže jít o kartelovou dohodu. Platíme si Úřad na ochranu hospodářské soutěže a je otázka zda náklady na jeho činnost nejsou vyšší než přínos pro daňového poplatníka. Ale třeba banky jen promítly nárust úplatků do cen svých produktů. Když snížíme počet úředníků, sníží se náklady na úplatky a úroky se zvýší.
Myslim, ze je nutne vzit v uvahu neustale posilovani Kc vuci svetovym menam. Aniz si to vetsina lidi uvedomuje, tak jenom za posledni pul rok ziskali na korunovych usporach (nebo majetku ulozenem v Cechach) cca 10% vuci EURo. Predpoklad na 5 let dopredu je dalsi posilovani o cca 4-5% rocne. Takze 2% (urok v CR) + 5% (posilovani vuci EUR) - 4% (inflace) = 3% urok. Takoveho uroku nedocilite ani v Evrope, ani v USA.
To je sice pekne, ale kdo toto zhodnoceni muze vyuzit?
1/ ti, kdo spori na cestovani
2/ ti, kdo ziji a realizuji naklady v zahranici
3/ dovozci zbozi
V pripade, ze by zhodnocovani koruny melo mit pozitivni dopad i na "bezneho" cloveka (rozumej zije v CR a prilis necestuje do zahranici), muselo by se posilovani promitnout do inflace (nizsi cena dovazeneho zbozi...).
Pripadne by uspory musely vydrzet do pripojeni CR k EU a zavedeni eura.