Hlavní navigace

Názor k článku Učitel mu rozbil elektronickou čtečku, škola ji nechce zaplatit. Prý do školy nepatří od George - Jako vedoucí pracovník ve školství nechápu postoj školy....

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 6. 2011 0:42

    George (neregistrovaný) 188.175.126.---

    Jako vedoucí pracovník ve školství nechápu postoj školy. Učitel způsobil škodu při výkonu povolání přičemž tím, že se opřel o lavici se nedopustil žádného porušení zákoníku práce, předpokládám že ani žádného vnitního předpisu ani se nedopustil žádného nestandardní chování pro danou činnost. Poškození cizí věci tedy vzniklo nešťastnou náhodou při klasicém výkonu povolání. Školy (pracovníci školy) jsou pro tento případ pojištěny. Škola měla řešit pojistnou událost = zajistit od poškozeného doklad o pořízení dané věci s cenou, popřípadě si vyžádat od poškozeného písemné prohlášení o ceně a stáří věci. Pojišťovna by to vše vzala v úvahu a proplatila by poměrnou část (dle stáří věci). Alespoň to takhle řešíme my. Naprosto nesouhlasím s názorem, že by se spor měl řešit v rovině dvou fyzických osob.
    Jiná situace by nastala pokud by se učitel choval "nestandardně" - kopal by do aktovek, práskal pěstí do lavic atd. (pak by to asi proplatila také pojišťovna, ale vyžadadovala by učitelovu spoluúčast až do 100 procent). Pokud by student danou věc poškodil sám (upustil by ji na zem) nebo by ji někdo odcizil, pak by měl smůlu, protože dle školního řádu nemá věc ve škole co dělat. Při této ceně bych při krádeži přizval k řešení policii, ale ti ještě nikdy nic nenašli.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).