Hlavní navigace

Trhy zůstávají na maximech

24. 2. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnešní obchodování probíhá bez větší volatility, kdy trhy zůstávají na svých maximech.

Dnešní obchodování probíhá bez větší volatility, kdy trhy zůstávají na svých maximech. Ovšem do vyšších úrovní se příliš netlačí. DAX je nyní okolo zelené nuly na 11.134 bodech, S&P 500 je rovněž na zelené nule na 2.011 bodech. Hlavním tématem dnes opět bylo Řecko, které odeslalo návrh reforem a Evropská komise ho přijala jako dostatečný, což náladu na trzích z ranních úrovní trochu vylepšilo. Nyní už se čeká jen na odsouhlasení ECB a MMF.

Další dnešní událostí je slyšení Yellenové před US senátem, které začalo v 16:00. Zatím se investoři dozvěděli, že Fed bude trpělivý se zvyšováním sazeb a že k tomu nedojde na několika dalších zasedáních. Sazby se budou zvyšovat až poté, co si bude Fed jistý udržitelností inflace. Fed plánuje výrazně snížit svou bilanci – ne ale formou odprodeje aktiv ale jednoduše tím, že je bude držet do splatnosti bez dalšího rolování. S&P 500 reagoval na vydání textu smíšeně.

FIN21

Hospodářské výsledky dnes zveřejnil Home Depot. Došlo k překonání očekávání trhu na ziscích i na tržbách a byl ohlášen buyback akcií, na což akcie reagují 3% růstem. Trochu zklamání přinesly výsledky společnosti Macy’s, které sice překovaly očekávání na zisku, ale snížený výhled na letošní rok zapůsobil negativně. Akcie nyní odepisují kolem 0,3 %.

Poměrně nejasný směr dnes panuje na ropě. Dopoledne pokračovala tato komodita v poklesu, nyní trochu nabírá dech (WTI 49,65, +0,45 %). Nicméně se domnívám, že do zítřejšího reportování zásob ropy v USA se nebude jednat o výrazný růst. Zásoby se totiž v uplynulých týdnech kontinuálně navyšovaly a nepředpokládám, že by zítřejší čísla měla svědčit o opaku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).