Hlavní navigace

Názory k článku Trh práce versus padesátníci

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 10. 2004 16:56

  Jája (neregistrovaný)
  1. "Rozumní občané si snadno spočítají, že v budoucnosti nebudou mít vlády tolik peněz na důchody jako nyní. Soukromé úspory na penzi jsou naprostou nutností, jestli si chceme alespoň částečně udržet životní standart, na který jsme zvyklí." No, a nebýt onoho neskutečného rozkradení hodnot pod rouškou privatizace v 90. letech a vysoké nezaměstnanosti, která nevytváří hodnoty, měli bychom se jistě poněkud lépe. Vláda bude raději podporovat pochybné aktivity, jako je válka v Iráku, Afghanistánu, ochrana olympiády v Řecku, za kterou někdo slíbil zaplatit a pak na to jakoby náhodou neměl, dále arbitráže za televizi Nova, firmu Nomura atd., atd. Protože kdyby nechala peníze v rukou těch nezodpovědných lidí, mohli by je zbytečně utrácet, že?

  2. "Belgičané si od 30 let odkládají poměrně vysoké částky..." To jim nezbývá než závidět, neboť český občan si v lepším případě pořídí byt na hypotéku, v horším čeká 25 let na jeho přidělení, proto jsou do pořadníků zapisována již mimina. Na tomto stavu se prakticky nic nemění. Nekde jsou pořadníky zrušeny a nastoupila tzv. obálková metoda, což je jiný poněkud eufemističtější název pro korupci. Poté má jedno nebo dvě děti, mezitím si vybavuje byt. Roky mu ubíhají, pak děti konečně odrostou, ale jemu je už asi tak 55 let a začíná teprve šetřit na důchod, aby nebyl žebrák. Do důchodu odchází mezi 60 - 63 roky věku a protože nemá rezervy a je celkově fyzicky i psychicky vyčerpán, přežije v důchodu tak rok, ženy o něco déle. A nastupuje další generace...
 • 12. 10. 2004 19:58

  Petr (neregistrovaný)
  Co to je přidělení bytu nebo pořadník na byt. To ještě existuje ?
  Mě nebyl byt přidělen ani za komunistů.
 • 8. 10. 2004 1:28

  Thyronx (neregistrovaný)
  Odesel jsem do USA pred 20 ti lety s vyucnim listem v kapse a bez znalosti jazyka.Udelal jsem si krom mnoha institutu a skoleni i ISU (Universitu).Delal jsem si sve remeslo a v 50ti letech dostal poradny job.Dnes delam 130-140,000 USD rocne hrubeho a mam praci o kterou nemuzu prijit.
  Mr.prezident Bush pak behem 4 let 4x snizil dane z platu ( i pres vysoky deficit) a tak to vypada ze na konci roku budu az budu priznavat vydelek bude federalni dan z platu asi 19%.( DPH mame v nasem state 6%).Ta se mimochodem neplati pri nakupu potravin,leku a pod.
  Diskriminace starsich lidi na trhu prace v CR je dana "zakonikem prace".To zcela jasne.Tady nejsme socialni stat a 50 lety zamestnanec tu ma stejne vyhody a nevyhody jako 18lety kluk. Zadny narok na dovolenou kdyz nastupujes nove zamestnani u jine firmy a zadne placene volno pro mlade maminky s detmi.Jestli je to OK? Ano, je.Proto se tu nikdo nepta pri prijimani do prace jestli ma male deti.A uz vubec se zakaz podobne otazky nemusi davat do zakona.
  Taky se tu nedela rozdil mezi pracovniky s ruznou barvou kuze.Oni totiz musi oba odvadet praci jinak o ni prijdou.(bez ohledu na tu barvu). Tady ma kazdy naprsto stejne sance.Ind,Cech nebo Hotentot, cernej bilej nebo zlutej maji stejnou sanci stat se milionarem nebo treba bezdomovcem. Neni spravedlivejsi system na svete.A ze do duchodu se odchazi v 66ti letech je normal.Vetsina zemi to ma v 65ti. A byt v 60ti letech fyzicky na dne,to snad ne?
  Pokud nekourim,nechlastam a nedroguju,mel bych tu pobyt znacne dele.Ne, rodinne pridavky nezname a rodi se deti dost.Ostatne na konci roku si lze odepsat za kazdou vyzivovanou osobu 5500 USD z vydelaneho hrubeho platu,nebo podpory (treba).Pokud rodice nemaji ani jedno z toho,pak - maji smulu.U duchodcu se predpoklada ze si nasetri a deffacto skoro kazdy investuje na trhu akcii (primo ci neprimo).Tak mne napada ze PX50 (cesky trh) si velmi dobre vede a je na rekordu.Lidi by si mohli vydelat pekne prachy a misto toho v CR ukladaji do Bank,sporitelen a podobnych ustavu kde penize ztraceji hodnotu hned pri ulozeni.
 • 28. 4. 2015 14:04

  Richard (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Je zcela jisté,že padesátníku,pokud ho nic nebolí z předešlého vytížení,
  se do práce chce daleko víc jak mladším ročníkům.
  Navíc mají zkušenosti,dokáží si svěřených hodnot vážit a dokáží být soutěživý i ve výrazně mladším kolektivu.
  Flexibilita a loajalita je většinou samozřejmostí zrovna tak jako chuť učit se novým věcem,které ve většině případů jsou inovacemi toho co dávno zapoměly.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).