Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Tipy na platební karty, které raději nepoužívat od Radim - Docela by me zajimalo, jak je na tom...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 22. 11. 2010 10:45

  Radim (neregistrovaný) ---.erlm.siemens.de

  Docela by me zajimalo, jak je na tom AMEX, vydava KB. Mam sice pouze firemni kartu, ale podle vseho je tam velmi dobra ochrana klienta. Kdysi mi strhli platbu za hotel, zavolal jsem do AMEX. ze jsem platbu neprovedl. Oni kontaktovali hotel s tim, ze hotel musi prokazat, ze jsem transakci autorizoval. Protoze se tak nestalo, tak mi AMEX pripsal penize na kartu zpet.

 • 22. 11. 2010 11:51

  dalich .

  AmEx je extrém ve všech pohledech.
  1. KB AmEx už nevydává dobré 2 roky (přesněji k 30.11.2008)
  2. V ČR lze AmEx získat pouze jako služební kartu (i v CZK)
  3. Privátní osoba žijící v ČR může AmEx získat pouze přímo z Brightnu v UK. Karta je buď v EUR nebo v USD, ale kurzovně velmi nevýhodná. Zkoušel jsem ji dostat 3x, vždy to ztroskotalo na bankovní záruce, AmEx ji vyžaduje vždy a zkuste sehnat banku, která vám ji dá jen tak za Pán Bůh zaplať po dobu živostnosti karty. Drahá legrace.
  4. Pro VIP klienty lze získat kartu u JT Banky nebo LBBW Bank, ale když jste hodně VIP, tak kdekoli. V podstatě za vás vylítají bod 3 a banka na sebe bere všechna rizika i procesy komunikace. Pro banku také drahá legrace.
  5. AmEx je postrachem obchodníků. Když bude klient tvrdit, že on tu transakci neprovedl, přestože vedle něj bude stát americký prezident jako svědek transakce a bude ji přenášet v přímém přenosu CNN po celém světě, AmEx ji stornuje a obchodník má ztrátu.

 • 22. 11. 2010 13:21

  freddie33

  Amex ma navic docela vysoke commission rates.
  Na druhou stranu.. napr. v prodeji letenek ma skoro tretinovy share...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).