Hlavní navigace

Názor k článku Test okamžitých plateb: fungují, ale někdy taky ne od anonym - Také přispěju svými zkušenostmi. Je velmi důležité, aby...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 8. 2020 14:27

  bez přezdívky

  Také přispěju svými zkušenostmi. Je velmi důležité, aby banka umožňovala poslat platbu jako okamžitou nebo vůbec, nikoliv jako "pokud lze tak okamžitou". Jinak se můžete dočkat nemilého překvapení.

  Situace 1
  Krok 1 - Equa: Chci poslat okamžitou platbu do jiné banky (tuším RB). V mobilním bankovnictví obvykle vidím možnost Poslat platbu okamžitě. U tohoto příjemce ale chyběla. Ověřuju, že banka platby podporuje, tlačítko ale chybí.

  Krok 2 - ČSOB: Zkouším poslat stejnou platbu z ČSOB. To má zaškrtávací políčko, zda poslat platbu okamžitě. Zapnu ho tedy a dostávám hlášku ve smyslu, že banka příjemce je offline. Tak mají asi výpadek. Zkouším po asi hodině a už to přepnout jde, platbu neodesílám.

  Krok 3 - Equa: Vracím se do mobilního bankovnictví Equa a tlačítko Odeslat platbu okamžitě se už ukazuje. Odesílám platbu, ve výpisu se ukazuje jako okamžitá.

  Situace 2 - ČSOB: Jsou případy, kdy zaškrtávací políčko pro okamžitou platbu hledáte marně bez ohledu na vyplněné údaje. To je výpadek na straně ČSOB, opět počkejte.

  Situace 3: Banka, která neumožňuje výslovný výběr okamžité platby, např. tuším ČS, je offline, nebo banka příjemce je offline. Platba odejde standardně, zatímco uživatel předpokládá, že odešla okamžitě. V lepším případě je upozorněn, ale pokud je např. pátek odpoledne, toto může u větších částek zasílaných na urgentní účely způsobit velké problémy, protože platbu pak neodvoláte a přijde až v pondělí. Pokud banka neumožňuje výběr pouze okamžité platby, na okamžité připsání nespoléhejte!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).