Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku AKTUALIZOVÁNO Telenovela „Rodičovský příspěvek“: Kdy budeme mít jasno? od VlK - "Časovou tíseň zvýšili politici, když ve Sněmovně začali...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 12. 2019 15:46

  VlK

  "Časovou tíseň zvýšili politici, když ve Sněmovně začali zdržovat hlasování o souběžně schvalovaném daňovém balíčku a na to konto pak i hlasování o „rodičáku“ s tím, že nejprve je nutné protlačit daňový balíček."
  Maláčová:"Uvědomuji si, že to je porušení koaliční smlouvy, ale tohle je správný krok. Politické dohody se dají přeci změnit. Zvlášť když jsou teď ke změně podmínky."

  Politická "korupce" v přímém přenosu. Horší je, že to málokomu přijde divné a málokdo to považuje za korupci se všemi důsledky z toho plynoucími. Jaký je reálný rozdíl mezi tímhle "vydíráním" a vydíráním? Jaký je rozdíl mezi krabicí na víno plnou peněz a virtuální krabicí plnou peněz na rodičák?

  Pokud tahle obří "korupce" je legální a veřejně publikovaná, i když se zdá, že se paní Maláčová zapomíná zde v diskuzi podepsat, proč vlastně je nelegální korupce jiná, oproti téhle o řád nižší?

 • 18. 12. 2019 13:35

  bez přezdívky

  "Politická "korupce" v přímém přenosu. Horší je, že to málokomu přijde divné a málokdo to považuje za korupci se všemi důsledky z toho plynoucími."

  Korupce? Cože? Tohle slovo jste asi nechtěl použít, nebo situaci popisujete z úhlu pohledu, který nechápu. Můžete mi prosím vysvětlit, co považujete za "korupci"?

 • 19. 12. 2019 8:09

  VlK

  Každý má hranici, kde něco považuje za korupci/vydírání a kdy za něco "správného"? někde jinde.
  Na tomhle se neshodnou ani politici:
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/kde-konci-politicky-obchod-a-kde-zacina-korupce.A130614_153325_domaci_cen
  Nebo článek "Jsou trafiky obchod, nebo korupce? hádá se policie s politiky"

 • 19. 12. 2019 9:56

  bez přezdívky

  A v čem tedy spatřujete korupci Vy? Jaké jednání v tomto "handrkování o cílové skupině na kterou se bude vztahovat navýšení rodičovského příspěvku" má dle Vás korupční aspekty?

  Napsal jste: "Horší je, že to málokomu přijde divné a málokdo to považuje za korupci se všemi důsledky z toho plynoucími." Pořád nevím, kde bych v této věci měl spatřovat korupci.

  Asi jste slovo korupce použil špatně (nadbytečně) abyste zdůraznil Vaší nespokojenost se složitostí legislativního procesu při hledání kompromisního řešení. Silně pochybuji o tom, že by ministryně Maláčová dělal legislativní změnu ve prospěch své osoby. Jde spíše o populismus/reklamu, který je z důvodu mediálního zájmu pro ministryni a její stranu bezplatný. Výkřiky o korupci a lumpárnách, které jsou pod tímto článkem značně zavádějící a jen podněcující v čtenářích nespokojenost se současným politickým systémem, ničemu nepomůže.

 • 19. 12. 2019 10:34

  VlK

  Za korupci (a z druhé strany vydírání) považuji jednání, kdy někdo přijme zákon, který by jinak nepřijal, aby byl přijat jiný zákon, který prosazuje. (A vadí mi to bez ohledu na můj nesouhlas s oběma zákony.)
  Jsem si vědom, že ta hranice se někomu zdá tenká nebo dokonce mlhavá např. s obecným vyjednáváním. A někomu kdo se delší dobu pohybuje v politice je to čím dál těžší tu hranici nalézt, resp. si ji postupně posunul až někam, kdy za chvíli se diví, že ho vyšetřuje policie.

  Co se týká Maláčové, nechme si své subjektivní názory pro sebe. Věcně mohu argumentovat jiný "její?" návrh ohledně boje za tzv. rovný důchod, který jsem popsal zde https://www.mesec.cz/clanky/proc-maji-zeny-nizsi-duchod. Kde potenciální zaujatost se také nabízí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).