Proč hned tajemství velkého bohatství? Pro drtivou většinu zdejších lidí stačí ušetřit i deset procent z výplaty. A i to je mnohdy ukrutně těžké. A když jsem viděl, že v této drtivé většině jsou i lidé s velmi nadstandardními příjmy, musel jsem se divit.
Asi to není zrovna milionové čtení, ale pro začátek bych doporučoval knihu Nejbohatší muž v Babyloně. Je to sice trochu historické, ale jsou tam pravdy, které vás k tomu prvnímu milionu mohou také dovedou. Sice jinak, skromně a nebombasticky, ale o to spolehlivěji.
Pak už stačí přesedlat třeba na Roberta Kiyosakiho a jet dále.
Hilla bych si nechal na potom.
Ovšem chce to trochu u toho přemýšlet.
Ok, vím, že teď odpovím poněkud demagogicky, ale porucha auta, kotle nebo nemoc přijde stejně se stejnou pravděpodobností když šetříte nebo nikoli. V tom je jedno z těch pravděpodobnostních kouzel.
Je-li Vám to moc, odkládejte si třeba 5%.
To mi připomíná zoufalce, kteří si berou hypotéku na doraz. Jasně, dneska mají, ale co zítra nebo ve výše zmíněných případech?
Prostě když není kde brát, tak neberu. Ale ono je vždycky kde brát.
Třeba u toho seriálu Výměna manželek. Čím větší zoufalci a socky, tím větší náklady na cigára, alkohol, telefony a podobně. Bohužel mají i děti a ty jsou mnohdy odsunuty na mezní pozice.
Takže to není o dětech, není to výši příjmu, není to o náhodách ale je to o lidech. Je to v hlavě. No, nebo taky ne.