Hlavní navigace

Názory k článku Studenti budou bez práce?

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 12. 10. 2004 10:54

  Michael Kubala (neregistrovaný)
  nepletete si trošku dva typy smluvního ošetření pracovně-právního vztahu dohromady???

  Celý článek se zmiňuje o Dohodě o pracovní činnosti, ale ve skutečnosti se jedná o Dohodu o provedení práce. Navíc se zmiňujete o smlouvě o dílo, což už je absolutní nesmysl :o))

  Docela mi ten článek přišel vtipný :o))) Takové chyby by se asi stávat neměly....

  Zdravím z "konkurenčního" webu :o)))

  Michael Kubala
 • 14. 10. 2004 20:45

  Pavel Jaroš (neregistrovaný)
  Rád bych se přidal k předešlému názoru, příliš se v tomto článku neorientuji. Chtěl bych vědět na základě jakého zákona tyto změny přicházejí - vůbec není zmiňován (pokud by byly zmíněny i praragrafy které to obsahují bylo by to skvělé) Díky PJ
 • 19. 10. 2004 22:35

  Lenka (neregistrovaný)
  K předešlým příspěvkům se musím přidat, v těch dohodách je opravdu zmatek... Agentury využívaly do této doby hlavně Dohody o provedení práce, které jsou omezeny počtem 100h ročně na 1 zaměstnavatele a které jsou finančně nejvýhodnější. Dohody o provedení pracovní činnosti představují už větší zatížení - zálohu na dani.
  Každopádně se ale musím ozvat za studenty - studuju, a musím se živit sama. Rok jsem pracovala jako lektorka francouzštiny, pro firmu bylo výhodné mi dát práci na dohodu. Po změně zákona je pro firmu výhodnější propustit všechny učitele, kteří učili pár hodin týdně a zaměstnat 1 učitele na plný úvazek. Se stejným problémem se teď setkávám v ostatních jazykovkách. Je tady samozřejmě možnost pracovat na živnostňák, ale při dnešní politice státu, který se snaží likvidovat malé podnikatele... Roční poplatek, vysoké daně atd...
  I kdybych tu teď uvedla nepravdivé údaje, je tohle proboha podpora vzdělanosti?!!!
  Lenka.
 • 20. 2. 2007 21:45

  Jana Šuhajová
  stát nás stále obírá o peníze a to pořád více a více mělo by se s tím něco dělat.nejde jen o studenty ale i o normální zaměstanance.všechny ty zákony by si měli vyházet z okna.nepřipadá mi fér že mi se nadřeme a oni dostanou plno peněz do státní pokladny.prostě nás dostanou na mizinu.doufám že někdo tomu učiní přítrž.oni si budou plnit kapsy a my nic nedostaneme?zdá se mi to nespravedlivý.už tak mají desetkrát větší platy než my.myslím že horší zákony vymyslet nemohli.děkuju.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).