Hlavní navigace

Názory k článku Kdy máte nárok na přestávku v práci?

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 22. 9. 2013 17:25

  lva (neregistrovaný) 109.238.213.---

  Je hezké vyjmenovat,nač má zaměstnanec nárok,když se to v mnoha podnicích nedodržuje..Zpra­vidla se vedoucí chovají tak,že pokud se mi něco nelíbí,mohu odejít.Nikde se o tom ani nevede žádná evidence .A když tak se dá zkreslit.Chcete-li si stěžovat na ÚP musíte mít svědky nebo se věc potichu zamete pod koberec.Plno zaměstnavatelů má s tou institucí velmi vřelý vztah.Příjde Vám jen oznámení,že kontrola proběhla a nashledanou.Jen makat a držet ústa je vyžadováno!!

 • 4. 7. 2014 1:13

  longr (neregistrovaný) 193.86.184.---

  konkertny priklad:

  Zamestnanec odejde na prestavku 30 min. po 15-20min se vrati a zacne pracovat.

  Mohu mu naridit odpocinek a dokonceni prestavky ?

  Dekuji za odpoved

 • 26. 8. 2014 12:35

  Lucie (neregistrovaný) 46.227.14.---

  Nejhorší je že oni sami by se tahle neomezovali.. ja dělám 16.hod denne ale poroz, zadna přestávka nehrozi, o jidle ani nemluvím, kdyz se nahodou stane že si od skočím na WC a mezitím prijede šéf tak je oheň na střeše a ja jsem razem o 1000,- na výplatě lehčí. . A to nepocitam to že na výplatní pásce mam psane 8200,- ale ve skutečnosti mam více. . Dělám měsícně přes 300 hodin ale zadne spravedlnosti se clovek nepomůže. .

 • 21. 6. 2017 9:15

  Honza (neregistrovaný) ---.habr.nat.praha12.net

  Nárok na přestávku v práci sice máte, ale stačí pouze podle praxe, že Vám zaměstnavatel strhne tuto dobu z odpracovaných hodin a tato hodiny Vám nezaplatí. To je celá přestávka v práci. A kdo se o to zajímá, že je porušován zákoník práce? NIKDO. Žijeme v kapitalistické společnosti, kde zaměstnanec má právo držet pouze hubu a krok, nic více nic méně. Práva se nikde nedovolá, neboť justice v kapitalistické společnosti má velmi daleko od proklamovaného, že je nestranná a nezávislá. Bohužel je závislejší, než kdy jindy. Ostatně to dokázali i sami soudcové, když prohlásili, pokud nedostanou to co požadují, nemůžou rozhodovat nestraně A podle toho společnost vypadá. Podvody, zlodějny, nedodržování vlastních zákonů, ani těch které schválili.

 • 11. 8. 2017 10:48

  Radilek (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Není důležitý, jestli je kapitalisticky, nebo socialistický systém, ale -zda je lidský a srdečný. Porušování lidskosti praktikují všechny režimy; ale i jsou světlé stránky -např benefity, kolektivní smlouvy s odbory. Pokud zaměstnavatel porušuje zákon a říká; přestávku ti nezaplatím a navíc místo přestávky budeš makat,doporučuji po takovém člověku chtít, aby to napsal písemně -s rejpnutim; ze čestný člověk se za svá slova nestydí. U těchto grazlu doporučuji zvukovy záznam těchto rozhovorů (pokud je to v souladu se zakonem),doporučuji i svědky si zajistit a pak takového lumpa prasknout právníkům na úřadu práce a zároveň se porozhlizet po jiném zaměstnavateli - opravdu není co ztratit . Někdy tyto lumpárny může dělat i nadřízený-jen mistr bez informovanosti personálního oddělení. Proto je lepší nejprve to řešit v rámci firmy a až poté na právním oddělení úřadu práce, které dává pokuty zaměstnavatelům. A ještě jedna rada,na úřadu práce je právník pro zaměstnance zdarma .

 • 7. 11. 2017 14:01

  kluk (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  na pul hodinove prestavce na jidlo a odpocinek si nesmim polozit hlavu na stul a odpocivat. mohu nebo musimpoze snist obed a nesmim si podeprit hlavu?? dekuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).