Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Strašák jménem minimální daň od Zbudil - Člověk který připravil tento zákon je buď hlupák...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 3. 2005 22:40

  Zbudil (neregistrovaný)
  Člověk který připravil tento zákon je buď hlupák nebo darebák. Nemá ponětí co přináší drobné podnikání. Jsou skupiny podnikatelů, kteří nemají pravidelné příjmy, tak se jim stává,že některý rok v důsledku špatné platební kázně odběratelů dostanou do skluzů úhrad a následně do strát. Následující rok se dostávají o tuto strátu do vyšších zisků. Není to dvojí zdanění?Jsou podnikatelé, kteří si obnovují výrobní prostředky mnohdy úvěrem a minimální daní se dostanou do problémů s odpisy. Předchozí článek na mne působí takovou atmosférou jako vedli komunisté po 1948 proti živnostníkům za účelem jejich likvidace a při tom zaváděli daňové sankce.Zdaleka ne všichni živnostníci nakupují telefony atd.kvůli nižšímu zdanění,ono je třeba také na tyto věci vydělat.Vźdyť finanční úřady mají možnost kontroly. Armádu mají velikou. Od r.1989 se bojíme komunistů ve skrytu tady dřímal šedý mor schovaný za socanama. Ti co mluví o morálce sami zakládají rodinné podnikání z peněz prostituce. Živnostníci vydržte,socanům zvoní umíráček snad ODS po volbách splní,co slíbilo a zruší tuto diskriminaci.
  Karel II
 • 20. 3. 2005 7:13

  Dennis (neregistrovaný)
  Ceska vlada by se mela podivat na zapad (Canada)- kde kdyz mam ztraty za posledni rok at z jakehokoliv duvodu ,tak zadne dane neplatim - pochopitelne neni z ceho.Naopak,v takovem roce muzu dostat zpet cast dani az 3 roky zpatky!
 • 21. 3. 2005 8:40

  Janča (neregistrovaný)
  Víte co, vy "Jánošíku" podnikatelů ? jako zaměstnanec musím platit daně každý měsíc, není to málo a nikdo se mě neptá, jestli chci teď,za rok nebo za tři. Tak si tyhle výplody nechte. naši podnikatelé, znám to ze svého okolí mají provozovny otevřené od 9 do 17, někde do 16 h, takže si lidi nemůžou normálně nakoupit a pak nadávají na supermarkety ! nejradši by brali, hrabali, ale bez práce!!!!
 • 21. 3. 2005 20:12

  Roman (neregistrovaný)
  Líp bych to nenapsal. Jako zaměstnanec mám podobný názor. A pánovi a pár příspěvku výš bych chtěl jenom říct, aby po volbách nebyl zklamaný. ODS už tady jednou byla a ráj na Zemi v žádném případě nebyl. A pokud si jmenovaný myslí, že po volbách v příštím roce bude, tak je pěkně naivní. ODS drobní živnostníci ani v nejmenším nezajímají, stejně jako ČSSD. Ji zajímají velcí "kapitáni průmyslu", kteří tunelují, ne nějaky pekař s jedním zaměstnancem. Ten je jim šumafuk.
 • 29. 3. 2006 21:52

  Pepa (neregistrovaný)
  No já bych to líp napsal. Jako zaměstnanec neplatím žádné daně, protože všechno za mě platí můj zaměstnavatel-podnikatel. Jestli to platí ze svého nebo z výsledků mé práce je mi šuma fuk, protože to je jeho riziko podnikání a kdo nechce, ať se do toho nehrne. A uvědomte si, že to je právě socdemkom, který zcela bezostyšně odírá zaměstnance a pak to používá jako důvod k odírání i podnikatelů. Sorry, ale pro tohle nemám pochopení.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).