Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Stavební spořitelny na děti moc nemyslí. Speciální nabídky pro ně jsou jen dvě od bob - Smutné je, že spousta lidí zatím stále chápe...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 20. 12. 2011 8:40

  bob (neregistrovaný) 194.228.18.---

  Smutné je, že spousta lidí zatím stále chápe stavební spoření jako nějaký účet pro spoření peněz. Nakonec si peníze vyberou, koupí si auto a na byt si půjčí buď na hypotéku nebo ještě hůř na překlenovák.

  Přitom nabídka (příslib) stavebního úvěru za 3,5% třeba u RSTS je podle mě skvělá nejen dnes, ale především za pár let až zase budou hypo za 5-7%.

  Chce to totiž myslet dopředu. Peníze na běžném spořícím účtu za pár let k poskytnutí stavebního úvěru neposlouží, protože zaprvé budou na smlouvě chybět roky a zadruhé hodnotící číslo. Hodnotící číslo je mimochodem největší chyták stavebních úvěrů a mám dojem že jeho význam chápe naprosto mizivé procento lidí bohužel..

 • 20. 12. 2011 16:37

  Pavel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Aby mohly SS poskytovat úvěry musí získat potřebný počet klientů, kteří SS využijí jako spořící produkt bez čerpání úvěru (i já jsem takto bez úvěru pořizoval byt). Smutné je, že se SS rozhodly spáchat harakiri svou obchodní politikou, která nereaguje na změněné ekonomické podmínky. Dnes na termínovaný 6-letý vklad získám podstatně větší úrok bez vstupních i provozních poplatků. SS je už dnes mrtvola.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).