Vlákno názorů k článku Stát nebude vyšetřovat někoho jen proto, že vás štve. Peníze musíte vymáhat žalobou, ne trestním oznámením od Vilik - Přesně je to tak jak uvadi Karel Policie...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 7. 2018 8:27

    Vilik (neregistrovaný)

    Přesně je to tak jak uvadi Karel Policie Cr , aby se zbavila povinnosti a prace vas nechce mnohdy ani převzít k sepsani trest.oznameni, i kdyz je zcela jasne , ze se jedna o trestny čin mnohdy jsou to podvody par. 209 a policie jenom , aby nemela práci vam rekne to si reste obcansko pravni cestou coz je nesmysl a toto jsou praktiky policie Cr po cele republice kdy si to sami mezi sebou piliciste rikaji jak se zbavit lidi , aby je neotravovali a verejne znama vec.

  • 24. 7. 2018 5:37

    J, Novák

    Samozřejmě nemáte pravdu. Pokud trestní oznámení nasvědčuje tomu, že byl spáchán trestný čin, jak vy říkáte, většinou tr. čin podvodu, tak takřka zcela jistě vás policie nepošle do pryč, tedy vaše oznámení nepřijme, protože každý policajt ví, že nepřijetím oznámení by se sám dopouštěl trestného činu. Ono to je totiž tak, že si mnoho občanů myslí, že když někomu něco půjčí a ten mu to nevrátí, tak že jde o podvod. Ale ani zdaleka tomu tak není, neboť k naplnění skutkové podstaty trestného činu je třeba, aby byly naplněny všechny v zákoně definované znaky skutkové podstaty. Jinak by v podstatě každá půjčka, kterou si někdo sjedná třeba u banky, načež následně ji nesplácí, byla trestnými činem. A to samozřejmě není a ani být nemůže, protože je nutno dokázat, že v době, kdy si někdo půjčku sjednal, věděl, že nebude splácet. jak myslíte, že je pravděpodobné, že dlužník řekne, že uzavřel půjčku s tím, že ji nebude splácet? A jak jinak, než na jeho tvrzení, by bylo možno prokázat úmysl?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).